07/10/12 05:55
(http://eneya.wordpress.com/)

Списание 12 – отговорите

С впчатляваща скорост, списание 12 отговориха на всичките ми въпроси, които изпратих вчера.

Преди да напиша анализ и коментар над тях, ще ги оставя в отделна публикация, за да можете да ги прочетете, анализирате и коментирате самите вие.

След което ще публикувм и моя коментар и ще сравним бележки евентуално?
____________________________________________________________

Въпрос: Каква е историята на самата фотосесия?

Отговор:
Искахме да представиме SFX гримьорът Даниела Аврамова, това, което тя прави за кино индустрията. Но тъй като сме моден/лайфстайл сайт комбинирахме триковият грим с мода и beauty тренд, като така получихме съвместен продукт на едни от най-добрите професионалисти в областите си, в този момент. Едновременно с това заснехме и кратък филм, съвместно с платформата Under the Line, в който показваме отблизо процеса на създаване на трикови рани и междувременно говорим с госпожица Аврамова за работата ѝ, който ще е онлайн скоро.
-
Въпрос: Казвате, че фотосесията е социално ангажирана с темата за физическо насилие над жени, може ли да ми разкажете малко повече? Прегледах блога ви/сайта ви в детайл, но не можах да намеря информация да имате някаква дейности или участия с личности и/или организации занимаващи се с насилие над жени (или мъже). Разбира се, това, че не съм успяла да намеря не означава, че няма, затова ще ми разкажете ли още?

Отговор: Никога не сме казвали подобно нещо и не, нямаме отношения със никакви организации. Разбира се, ние сме отворени към благотворителни и социални инициативи, както сме показвали и преди.
-
Въпрос: Защо “жертви на красотата” като заглавие? По принцип физическото насилие се извършва не защото дадени хора покриват или не покриват стандартите за красота на нашето общество?

Отговор: Заглавието всъщност е „Жертва на красотата“, в превод от оригиналното Victim of Beauty. То е такова, именно за да може всеки да го изпълни с контекст според собствените си възприятия. В крайна сметка става дума за модна сесия, а едно от най-прекрасните качества на модата е точно възможността да бъде моделирана индивидуално.
_
Въпрос: Критиките към вас са, че използвате насилие над жени като фетиш, нещо, което се използва и се случва прекалено често в модните списания и фотосесии на запад, какво е мнението ви по тази тема? (не само за вас, а глобално в модната индустрия)

Отговор: Притеснително е, ако сте човек с фетиш към подобен сорт наранявания, но дори и да е така, от позицията си на относително нишово издание, насочено към хора, които се интересуват от мода и стил на живот, не вярваме, че има какво да направим.
А иначе, използването на толкова силни контрасти в модата е напълно естествено, поради самата ѝ специфика. Контрастирането на грозно/красиво е един от основните ѝ инструменти, още от самото ѝ създаване.

Въпрос: Пишете на Jezebel, че ами ако снимките бяха част от кампания, то тогава биха били възприети различно… има ли такава опция и контекст? Работите ли по кампания по темата? Ако да, ще ми разкажете ли малко повече? 6. След критиката към вас от страна на Jezebel, вие ги обвинихте в сексизъм, че ако на снимките е имало мъже жертва на насилие, те нямало да обърнат внимание. Защо всъщност във фотосесията няма включени мъже жертви на насилие?

Отговор: Искахме да илюстрираме повърхностното разглеждане на сесията от тяхна страна, както и това, че подтекста, който мнозина намират в красивите фотографии, реално е проблем във начина по който гледат на тях, а може би и на света. В сесията няма включени мъже, защото, пак казваме, ние сме модно/лайфстайл издание, таргетирано в по-голям процент към жени, а Victim of Beauty е beauty сесия и като такава, илюстрира тенденции в грима и косата. Независимо от използваният контраст с триковия грим.
_
Въпрос: Снимките са изключително детайлно графично представяне на жени, жертви на побой и включително на един модел, която изглежда мъртва, защото е с прерязано гърло, какви са причините за изборите на точно такива следи от насилие?

Въпрос: Снимките представят насилие от случайни хора над тях (било то мъже или жени) или на близки?

Отговор: Раните на снимките илюстрират триков грим, а местата са избрани така, че да могат да бъдат комбинирани с beauty грима. Това са един от най-популярните форми на рани в кино индустрията, като има попкултурно намигване към филми като The Dark Knight или Nip/Tuck.
Снимките не илюстрират насилие причинено върху момичетата, нито от близки, нито от непознати. Единствено от гримьора Даниела Аврамова:)
_
Въпрос: Жените изглеждат пасивни и почти незаинтересовани на снимките, липса на каквато и да е агресия или реакция спрямо събитието, на което очевдидно са били жертви, защо?

Отговор: О, това е леко обидно към прекрасните модели! Ние смятаме, че те изглеждат изключително самоуверени и красиви, пълни с емоция. Но разбира се, присъщо на модната фотография е именно една идея по-тушираното показване на емоции, което от своя страна е чисто фотографско решение.


Filed under: абсурдно, култура уж, медийна безотговорност, фотографска лента Tagged: лицемерие, мода, насилие над жени, списание 12, фетишизиране на насилие
Публикувана на 07/10/12 05:55 https://eneya.wordpress.com/2012/07/10/magazine-12-the-answers/
Facebook TwitThis Google del.icio.us Digg Svejo Edno23 Email

Свързани новини:

новини от България
graphic
спортни новини
graphic

Бързи връзки


Търсене


Архив

RSS Абонамент

Новини от Грамофон

"Новини от Грамофон" - Следете последните новини от България и чужбина обединени на едно място. Обновяват се през 1 минута.

 

  •  

Ново: Публикуване