01/11/13 07:14
(http://www.azcheta.com/)

Лекарството за рак, което проработи

Мой близък приятел е болен от рак. В сряда пристигна книгата, която ми поръча - "The Cancer Cure that Worked". Разлистих я и не можах да спра да я чета, преполвих в рамките на час.

След кратък, почти философски предговор, посветен на гледането и виждането и проблемите на всяко едно наблюдение, като например неизбежната промяна в поведението и дори състава на наблюдавания обект, се потапяме в един свят, в който не доказателствата към едно научно откритие го правят значимо или правдиво, а това дали е в руслото на приетите към деня научни теории.

Така например дебатът между Луй Пастьор и забравеният вече Антоан Бешам (от който самият Пастьор открито краде много от догмите си) завършва с победа за бащата на пастьоризацията, а не, както доказва след години една от ученичките на Пастьор, с признание, че Бешам е бил прав в твърденията си. Неговата теория е, че бактериите са полиморфни организми (от гр. πολύ "много" и μορφή "форма"), тоест могат да променят структурата си и да са както rods (пръчковидни), така и rombs. От това следва и най-дръзкото твърдение на Бешам: бактериите сами по себе си не са достатъчно силни, за да навредят на който и да е организъм. Когато попаднат в благоприятна среда, бактериите се размножават, променят формата си, държат се като вируси и/или гъбички и така се случва болестният процес.

И така... през 30-те години на века един изключително надарен млад човек Ройъл Реймънд Райф, който също като Стив Джобс се е намирал на кръстопътя между технологиите и изкуствата, се намира на един по-важен кръстопът - този между микробиологията и финната механика и оптика. Той успява да разработи микроскоп, ненадминат и до днес. Светлинен микроскоп, който чрез комбинация от филтри, плаки и светлина достига увеличение като на Електронните микроскопи с тази разлика, че светлиният микроскоп не убива обекта си на наблюдение.

По негово време, а и до днес ракът се смята за мутационно заболяване. Не за заболяване причинявано от бактерия. Апаратурата на Райф, трудовете и сътрудниците му са унищожавани и преследвани. И въпреки това в различни периоди и държави по света от 1930 до днес откритията на Райф и вярванията на Бешам са непрестанно потвърждавани. "The Cancer Cure that Worked" на разследващия журналист Бари Лайнс проследява трънливия път на откритието на Райф от създаването му, през гонитбите и саботажите до забвението и мисионерството на последователите му.

Райф вижда живота в най-най-малките му форми. Посредством хитро използване на светлината успява да разграничи клетъчни мембрани и други детайли в обектите си на наблюдение. Решава, че всеки един микроорганизъм "трепти" на определена честота, да кажем открива неговия "пулс". След дълги опити и калибрация на апаратурата си, Райф успява да унищожи, буквално да взриви туберколозни клетки като насочва към тях електронен сигнал с определена честота. Това е и първата болест, която Райф успява да лекува с електронни пулсове. Следващата е рака, при това, според данните на Лайнс, със 100% успех.

Facebook TwitThis Google del.icio.us Digg Svejo Edno23 Email

Свързани новини:

новини от България
graphic
спортни новини
graphic

Бързи връзки


Търсене


Архив

RSS Абонамент

Новини от Грамофон

"Новини от Грамофон" - Следете последните новини от България и чужбина обединени на едно място. Обновяват се през 1 минута.

 

  •  

Ново: Публикуване