Мумията: Пирамидите се ползват за бардаци

http://gikotev.blog.bg/drugi/2016/06/30/mumiiata-piramidite-se-polzvat-za-bardaci.1461372

71 годишната мумия и изтривалка на "политика" Иван Костов, инсталирана да пре(дсе)дателства Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) Иван Иванов направи историческо признание, в дирижирано интервю за "24 часа&...

РОСАТОМ: Математиката и физиката не са това което бяха

http://gikotev.blog.bg/drugi/2016/06/30/rosatom-matematikata-i-fizikata-ne-sa-tova-koeto-biaha.1461354

Още преди няколко дни, когато ви разказах "РОСАТОМ: Както се шегуваме, така и ще ви ..." обещах да продължа да ви показвам странният хумор на тази гигантска държавна корпорация. И ето че този момент настъпи. Както ви споменах и...

Творческа работилница за млади читатели започва в библиотеката в Сливен

http://azcheta.com/tvorcheska-rabotilnitsa-za-mladi-chitateli-zapochva-v-bibliotekata-v-sliven/

За да направи ваканцията на малките си читатели забавна и неповторима, Регионална библиотека „Сава Доброплодни” – Сливен организира творческа работилница „Лято в библиотеката” за поредна година. В лятната работилница, която започва на 1 юли, могат да се включат деца на възраст от 7 до 10 г. Всеки ден от 9.30 до 10.30 ч., ще се провежда забавен „Час...

Конкурс и рецитал ни очакват на поморийските „Яворови дни“ 2016

http://azcheta.com/konkurs-i-retsital-ni-ochakvat-na-pomorijskite-yavorovi-dni-2016/

За 58-а поредна година националните поетични празници „Яворови дни“ ще се проведат в Поморие на сцената на вече ремонтираното лятно кино „Яворов“. От 14 до 16 юли черноморският град традиционно ще бъде домакин на тридневния фестивал, посветен на поета Яворов. Основните събития в програмата са рецитал-конкурс с творби на поета за любители и конкурс за...

Продажбите на аудиокниги в САЩ с ръст от 30% за януари 2016

http://azcheta.com/prodazhbite-na-audioknigi-v-sasht-s-rast-ot-30-za-yanuari-2016/

По данни на Асоциацията на американските издатели продажбите на аудиокниги през януари 2016 г. са се увеличили с 30% спрямо същия месец на предходната година, съобщава сайтът GoodeReader. За същия период продажбите на печатни издания отбелязват ръст от 4,3%, а в търсенето на електронни книги се наблюдава спад с 24,9%. Въпреки 30-процентното месечно увеличение, което изглежда обнадеждаващо,...

(Б)рокерите на Путин на разузнаване с бой в България

http://ivo.bg/2016/06/30/%d0%b1%d1%80%d0%be%d0%ba%d0%b5%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d1%83%d1%82%d0%b8%d0%bd-%d0%bd%d0%b0-%d1%80%d0%b0%d0%b7%d1%83%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b5-%d1%81-%d0%b1%d0%be/

Български граждани с руско самосъзнание биха днес в Бургас българи и украинци, които се опитаха да протестират срещу руска провокация.

http://clubz.bg/41669-protestirashtite_sreshtu_noshtnite_vylci_shte_bydat_sydeni_za_huliganstvo

 

В България ни разиграват в „мека форма” съветският сценарий от преврата на 9 септември 1944 г., наречен със задна дата след това „социалистическа революция”. Насъскват петата си колона да свърши мръсната работа на Кремъл в момент, когато пратеници на Москва, рекламни лица на агресивния руски шовинизъм, подкрепяни горещо лично от Путин, нахлуват на българска територия , в която държавата не оказва съпротива, а на практика ги подпомага с позитивния си неутралитет в полза на руската провокация.

 

Това се случва в момента с толерирането на руската глутница „Нощни вълци”. Невеж ( иначе нямаше да е част от фанатичната глутница) техен представител, който се оказва по националност словак, обяснява пред телевизионните камери в Бургас по този повод, че целта била да се засади дърво навсякъде, където е загинал руски войник. Откъде да знае, че в България загинали червеноармейци няма, а в памет на загиналите преди близо век и половина руски войници, включително от финландски, украински, грузински и т.н. произход, отдавна са „посадени” стотици паметници, обгрижвани обилно от привържениците на българската зависимост от Русия.

 

От телевизионните кадри от мястото на побоя е видно, че тъкмо българска глутница от проруски биячи напада протестиращите срещу руската глутница.

 

Очевидно побойниците са организирани и информирани за мястото на своята изява, но полицията не предотвратява демонстрацията им по сплашване на българите, желаещи да се противопоставят на чуждите провокатори. Вместо това униформените арестуват след успешната акция на побойниците и техните жертви.

 

Ето как путонифолският сайт БЛИЦ акцентира върху приравняването на вината на двете групи:

 

„Всички участници в днешното меле на бензиностанция ОМВ са задържани, съобщават от ОД на МВР в Бургас. И двете групи – тази на протестиращите срещу „Нощните вълци“, и тази на войнски съюз „Васил Левски“ са отведени в Пето РУП. Свалени са и записите от видеокамерите на бензиностанцията, които ще дадат пълна картинка за случилото се тази сутрин, пише flagman.bg.От полицията в Бургас уточняват, че рокерите нямат никакво участие в инцидента. Дори напротив – в момента на сблъсъците те са били в ж.к.“Славейков“. Предвижват се по предварително обявен и утвърден маршрут и до този момент не е имало никакъв проблем с тях.

Инцидента тази сутрин е предизвикан единствено от двете групи, сблъскали се на бензиностанция ОМВ. Сред групата на протестиращите срещу „рокерите на Путин“ са няколко украински граждани, уточняват от полицията.”.

 

Заглавието не просто внушава равнопоставеност между побойницзите и жертвите, но и изразява задоволство, че самите руски провокатори нямат никакъв проблем:

 

Белезници за всички участници в мелето в Бургас

„Сред задържаните обаче няма рокери от “Нощните вълци”, ето защо:…”

 

А няма задържани руски провокатори, защото българските им съзаклятници са отлично информирани и организирани в разчистването на пътя им. Задача е била да сплашат настоящите и бъдещи желаещи да се изправят срещу руската провокация, докато тя тече с всички попски салтанати в квартал „Славейков” с поднасяне на цветя пред съответния паметник от времето на комунизма.

 

Изводът, който всеки може да си направи, е, че ако протестираш срещу пратениците на Путин, първо те бият, а после те арестуват, докато походът на руските провокатори си продължава спокойно.

 

 

„Интересното” е, че както полицията, реагирала след демонстрацията на сила от военизираната група защитници на Путин, така и самите униформени побойници, са били информирани за мястото и времето на протестния митинг , независимо от факта, че той не е бил оповестяван публично от неговите организатори именно, за да се избегнат наказателните действие на изпратения за целта отряд. http://www.flagman.bg/article/104684

 

От репортажа на БТВ, излъчен преди наказателната акция на путинофилите, струят миролюбивост и парадоксални лъжи. http://btvnovinite.bg/video/videos/tazi-sutrin/motoristite-na-putin-v-balgarija.html

 

Докато репортерката интервюира един от пратениците на Путин и го пита, дали се е срещал на живо с президента на Русия, той повтаря два пъти, че му се е случвало да го види „само отдалеч”. Обаче архивните кадри в същия момент показват как въпросният се здрависва радушно с Путин и, щастлив от това, задържа ръка му за по-дългичко…Редом до него му превежда през цялото време Камен Попов, същият, който изпрати юмручното послание в лицето на Волен Сидеров в центъра на София пред цял взвод милиционери.

 

Вождът на „Атака”, детрониран морално от Попов пред путинофилите, се смири след това. Милиционерите вкупом се отметнаха след това от свидетелските си задължения, а Пенков се оказа невинен в очите на българското правосъдие, пред което Сидеров, лишен от демонстративната руска подкрепа, клекна със самопризнания за своите хулигански прояви, ядосали дори Кремъл с бумеранговия си ефект за руското влияние в България.

 

Путинската пета колона се пренарежда, консолидира и лидира от втори и трети ешелон слуги на Кремъл.

 

 

За всеки наблюдател на ескалацията на руските провокации в България е ясно, че руският режим подлага на изпитание съпротивителните сили на парализираното от гербаджийското пасуване в полза на путинизма българско общество.

13418757_1272443662767516_4897929085146451661_n

 

На законно обявения митинг на протестиращи срещу Монумента на окупационната червена армия МОЧА в София на 11 май тази година група провокатори, сред които дежурен отряд платени младежи, наричащи се в интернет „Червена сила”, беше окупирала подстъпите към монумента. Вместо да ги разпръсне или арестува за провокиране на сблъсъци, полицията построи защитен кордон пред тях, охранявайки самозваните „охранители” на съветския символ номер едно в България. След което, за по-зрелищно обгрижване на провокаторите, бяха мобилизирани за същата цел и маскирани жандармеристи.

С качулки бранят срама

 

По стъпките на петата колона и в нейното чело днес тук са (б)рокерите на Путин „Нощните вълци” душат, проверяват ни колко струваме. Вършат разузнаване с бой- разузнаването от тях, а боят – от българсите им другари.

Share on Facebook

Дж. К. Роулинг продължава да разкрива историята на магията в Северна Америка

http://azcheta.com/dzh-k-rouling-prodalzhava-da-razkriva-istoriyata-na-magiyata-v-severna-amerika/

Феновете на Хари Потър вече могат да се запознаят с историята на северноамериканското Училище за магия и вълшебство “Илвърморни”, съобщава cbcbooks.org. На 28 юни Дж. К. Роулинг публикува в сайта Pottermore.com втора част на „Магията в Северна Америка“, която ни подготвя за наближаващата премиера на филма „Фантастични животни и къде да ги намерим“. Разказът започва в...

177. ВЕЛИКИТЕ ЕВРОПЕЙЦИ – ТИХО БРАХЕ /част първа/

https://asenov2007.wordpress.com/2016/06/30/177-%d0%b2%d0%b5%d0%bb%d0%b8%d0%ba%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b5%d0%b2%d1%80%d0%be%d0%bf%d0%b5%d0%b9%d1%86%d0%b8-%d1%82%d0%b8%d1%85%d0%be-%d0%b1%d1%80%d0%b0%d1%85%d0%b5-%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82-%d0%bf/

Пламен Асенов

09. 03. 16, радио Пловдив

Целия текст слушай тук – http://bnr.bg/plovdiv/post/100667052/velikite-evropeici-tiho-brahe-chast-parva

Датски фолклор, Virelai – Poste

В скандинавския фолклор има дни от годината, за които се смята, че носят лош късмет. Не е добре тогава да се ожениш, да ти се роди дете, да се разболееш. Изключително неподходящи са те за начало на пътуване, за сключване на сделка или за правене на магия. Разбира се, такива дни имат почти всички народи, но ги споменавам, защото в Скандинавия те се наричат „дните на Тихо Брахе”. Не се сещате кой е Тихо Брахе? Има много начини да си спомните. Отворете учебник по астрономия и ще намерите името му сред фундаментите на модерните времена в тази древна наука. Изровете от тавана стар наръчник по алхимия и ще го срещнете. Купете си книга по астрология – сигурно се споменава вътре. Прочетете „Хамлет” и ще видите в знаменитата шекспирова пиеса отблясъци от живота му. Заровете се в историята на Златна Прага и ще се сблъскате с името му, редом с имената на много прочути люде, въздигнали европейската слава на града през Ренесанса. А ако има класация за хора със скучни занимания, но възможно най-интересен живот, бъдете сигурни, че начело в списъка пак ще откриете Тихо Брахе.

Датски фолклор, Virelai – Poste

Странните приключения на Тиге Отесен Брахе, познат като Тихо Брахе, започват от раждането. Той се появява на бял свят през 1546 година в замъка Кнутсторп, провинция Скания – тогава в Дания, сега в Швеция. Роден е близнак, но брат му умира преди кръщенето. Това налага Тихо Брахе да живее за двама и май донякъде обяснява както ексцентричното му поведение, което води до хаос, така и силната му жажда за знания, които водят към ред. Семейство Брахе събира две благороднически фамилии – Брахе и Билле. Баща му е важна фигура в двора, родът на майка му дава висши духовници и политици. Когато е на две обаче, малкият Тихо е откраднат. Буквално. Краде го чичо му Йорген, взима го в замъка си Тостеруп, където го отглежда. Работата е там, че чичо Йорген няма деца и родителите на Тихо обещават да му дадат един от синовете си. Когато близнакът умира обаче, те нарушават уговорката и запазват живото дете – но щом им се ражда още един син, чичото решава да си вземе обещаното. Родителите се примиряват, като си дават сметка, че Тихо е в добри ръце и ще получи огромно наследство. Йорген Брахе е буден и влиятелен човек, вицеадмирал от кралския флот и богат земевладелец. Той наема частен учител на малкия Тихо и още на 6 го праща в латинско училище. Едва на 13, Тихо Брахе вече учи право и философия в университета в Копенхаген, основан 80 години по-рано. Обаче слънчевото затъмнение от 1560 година обръща живота на юношата и го ориентира от юридическите науки, на които държи семейството, към науките за звездите. Тихо Брахе се влюбва в тях завинаги, щом разбира, че денят и часът на величественото затъмнение, което наблюдава, не са случайни, а закономерни и са предсказани от старите астрономи.

Датски фолклор, Virelai – Kongebørnene

Във времето, за което говорим, втората половина на ХVІ век, астрономията все още е малката кльощава сестра на астрологията. Хората изучават небето не толкова, за да разберат вселенския хаос, колкото да правят възможно най-точни прогнози за земните си дела и съдби. Оттук тръгва интересът и на Тихо Брахе към темата. Той правилно свързва идеята за максимална предвидимост на движенията на небесните тела с възможността за максимално точни прогнози и цялата му дейност по-нататък, чиито резултати наистина се превръщат в базисни за модерната астрономия, всъщност имат астрологически мотив. След затъмнението хлапето изкупува всички книги по небесните теми, които намира. Между тях е прочутият „Алмагест” на Клавдий Птолемей с гео-центричната система – модел на света, при който Земята е в центъра, а Слънцето и планетите се движат наоколо. Снабдява се и с таблиците за движенията на небесните тела, създадени на тази основа през ХІІІ век от арабски и еврейски учени по поръчка на Алфонсо Х Кастилски. Освен това си купува най-модерните таблици, базирани върху хелио-центристките идеи на Николай Коперник. Всъщност идеята, че именно Слънцето е в центъра на света, не е нова. Тя е споделена още в ІІІ век пр. н. е. от Аристарх Самоски, но се спори дали Коперник е знаел това. Така или иначе, книгата на Коперник „За въртенето на небесните сфери”, която предизвиква толкова спорове и главоболия в Европа, е съвсем нова, тя излиза в Нюрнберг само три години преди раждането на Тихо Брахе и около нея все още витаят научни легенди и съмнения за ерес. Доказателства за правилността на хелио-центричната система обаче все още няма, тя е спорна. Но таблиците за планетарните движения, свързани с нея, както скоро разбира младият Тихо Брахе, са много по-точни, отколкото онези, базирани на гео-центризма. Е, много по-точни, доколкото дават грешки от минути, докато другите често грешат с дни. Тихо Брахе обаче не харесва грешките изобщо и си дава сметка, че, за да се разберат наистина добре небесните движения, наблюденията трябва да се правят постоянно и неуморно, нощ след нощ и с колкото може по-прецизни инструменти.

Датски фолклор, Virelai – Sidsel Videlvand

Колкото Тихо Брахе е щастлив с новото си занимание, толкова чичо му е нещастен, намира го неподходящо за истински благородник. Йорген Брахе държи на правото и праща 16-годишното момче да продължи учението в Лайпциг, придружен от ментор – 20-годишният Андерс Ведел, бъдещ известен датски историк. Той има указания да не дава младежът да зяпа в небето, а да си гледа в краката. Тихо обаче е изобретателен, под носа на Ведел купува още книги и чете тях, вместо скучните земни закони. Харчи пари, като поръчва на лайпцигски майстори изработката на  прецизни инструменти за наблюдение на небето, включително такива, които проектира сам. Въоръжен с ентусиазъм, любопитство, план и най-добрите за времето си оръжия, през следващите близо 30 години от живота си Тихо Брахе непрекъснато гледа звездното небе. И то с просто око. Да, има уреди, които му помагат, но прави всичките си открития като последният значим астроном от епохата преди телескопа. Едва десетина години след смъртта му великият Галилей за първи път се въоръжава с тръбата, побрала няколко увеличителни лещи и зяпва, изумен от видяното.

Датски фолклор, Virelai – Månevæven

През следващите години животът на Тихо Брахе е пълен с пътувания из Европа и  важни лични събития. През 1565, докато спасява от удавяне крал Фредерик ІІ, чичо му Йорген хваща пневмония и умира. 19-годишният младеж си идва за погребението, но се сблъсква с цялата фамилия, която го нарича звездоброец и настоява да се върне към достойните за благородник занимания – право, лов и война. Тихо се измъква и отива в Рощок да си доучи. Там на някакъв бал се впуска в спор с друг датски благородник за една математическа формула. След като не успяват да се победят с аргументи, идва ред на дуел със саби за честта на математиката и в това приключение Тихо Брахе губи върха на носа си. Доста грозна рана. Затова цял живот той носи изкуствен нос от метал, обикновено от месинг, но за специални случаи има носове от сребро и злато. В джоба си винаги държи кутийка, пълна със залепваща смес, която сам забърква. Всъщност отрязаният нос изглежда не му пречи чак толкова, основният ефект от тази загуба е, че силно подтиква увлечението на младежа към медицината и алхимията. След като разхожда отрязания си нос по научни срещи из Аугсбург, Базел и Фрайбург, Тихо Брахе се прибира в къщи и се сближава с друг роднина – вуйчо Стийн Билле. Двамата имат интерес към великата наука алхимия и правят лаборатория в изоставено абатство. Алхимията на любовта също го спохожда – Тихо за пореден път вбесява фамилията, като заживява с Кирстен, жена от неблагороден произход, с която имат осем деца. Една нощ през 1572 обаче, докато се прибира или от лабораторията, или от кръчмата, Тихо Брахе вижда на небето нещо непознато – звезда, по-ярка от Вечерницата. Вижда я не само той, вижда я цяла Европа, тя остава на небето 11 месеца. Само Тихо обаче успява да разбере, че това е звезда, подобна на онази от библейската история за раждането на Христос. И започва да изучава феномена. С други думи – Тихо Брахе изследва и правилно описва суперновата, която днес ние знаем като SN 1572. Той е религиозен човек и цял живот се опитва да не влиза в противоречие с църквата. Но с това си откритие, както и с по-късното изследване на кометите, без да иска, доказва две разрушителни за нейния авторитет неща. Първо, новата звезда означава, че светът не е създаден от Бог готов, веднъж завинаги, а се обновява и допълва. Второ, като доказва, че кометите не са от земен произход, той разбива представата за небесните сфери като нещо твърдо, на което са закачени звездите – доколкото кометите минават свободно през тези сфери. Не знам дали можем да си дадем реална сметка що за тежки предразсъдъци са това и как с лекота ги разбива човекът Тихо Брахе, който изобщо не иска да е революционер, а само да прави онова, което му е интересно.

Датски фолклор, Virelai – Bonden og Kragen


Интернет тенденциите на 2016: лесният ръст приключи

http://vasvalch.com/kpcb-internet-trends-2016/

internet trends mary meeker kpcb

Ако трябва да избера само едно изследване, което да получавам всяка година, то това със сигурност ще е Internet Trends доклада на KPCB, известен сред маркетолозите като „доклада на Mary Meeker“. Изследването събира вторични данни от всякакви източници, за да обрисува в цифри света около нас. Тук няма да видите дълги разсъждения – само кратък коментар върху статистиките.

Ако още не сте минали през 200-те слайда на KPCB, горещо ви ги препоръчвам – в зависимост от интересите си, вероятно ще намерите още интересни неща. Тук ще споделя това, което ми направи лично впечатление – разбирайте повече за развитието на медиите, електронната търговия и глобалните трендове. В скоби до всяка статистика е номерът на слайда в доклада. Цялата информация е тук:

Светът расте откъм Изток

  • Лесните начини за разрастване са на привършване – на хоризонта вече няма видими начини за експоненциален ръст на пазари. Нарастването на интернет потребители се забавя (9% за последните 2 години, 6), ръстът на смартфон потребители намалява (21% спрямо 31% през миналата година, 9), а икономическият ръст през 6 от последните 8 години е под средното за периода 1980-2015. Ако очаквате просто да се отвори нов мащабен пазар – вероятно няма да го дочакате скоро.
  • Най-бързо развиващите се икономики вече не са западните държави – 63% от световния БВП се дължи на Китай и Източна Азия. (22)
  • Възходът на Millenials продължава. От 2014 година повечето представители на поколението вече са над 18 години, което значи, че покупателната им сила върви към своя пик. Те имат много по-различно поведение от предните поколения. Печелят, за да има какво да харчат, рядко спестяват. По-малко женени са (едва 28%), а жените са доста по-образовани от предни поколения. По-малко имат постоянна работа. (51-52)

Медиите – визия и глас

  • Мобилната реклама продължава да расте с титанични темпове – ръстът в бюджетите е 66% YoY спрямо 5% ръст за десктоп-реклама. (43)
  • И все пак, все още mobile-бюджетите не отразяват правилно интереса на потребителите. Те прекарват 25% от времето си пред мобилни екрани, а компаниите инвестират само 12% от бюджетите си там. (45) Разликата между време и пари намалява, като делът на инвестицията е скочила с 50% спрямо миналата година, когато беше 8%.
  • За сметка на това, печатната реклама все още е много надценена – печели 16% от рекламните бюджети спрямо 4% от времето на потребителите. (45)
  • Facebook и Google продължават да завземат все по-голям дял от дигиталните рекламни инвестиции, стигайки до 66%. Консолидацията не е добра новина за медиите, защото не им оставя много възможности за печалби от реклама в собствени канали. (44)
  • Визуалните платформи са във възход. Snapchat все още стига до по-малка група потребители, Instagram е масов, но и двете платформи имат сходна висока ангажираност – по-висока от всички други социални мрежи освен Facebook. (73) Тя се дължи основно на Gen Z потребители – родените след 2000 година. Във визуалните платформи брандовете вече участват със спонсорирано съдържание – брандирани филтри на Snapchat и Facebook, например. (82-83)
  • Ключовата формула за съдържание е ясно формулирана: raw, authentic, accessible. Не държим толкова на производствено качество, колкото на автентичност на съдържанието – затова все по-често нормални хора стават звезди. (85) Брандовете трябва да се научат да репликират този подход, за да са успешни.
  • Месинджър платформите също растат бързо. Предпочитаме директната комуникация пред масовата – това е видимо както от възхода на специализираните чат-платформи (Messenger, WeChat, WhatsApp), така и от ръста на лични съобщения в социални медии (Instagram, Twitter, LinkedIn). (99) Потребителите вече са там – затова брандовете също трябва да бъдат. Messengers са много полезен канал за обслужване на клиенти, например.
  • В Китай средата е напълно друга. WeChat е топ-платформата – печели 35% от времето на потребителите. Консолидацията всъщност е още по-голяма – над 50% от  вниманието отива при мрежи на гиганта Tencent. От 2015 онлайн рекламните бюджети са по-големи от телевизионните. (169)
  • Гласовите интерфейси са следващия голям тренд. За възхода им са най-важни точността и времето за реакция – и двете от които вече достигат нива, които позволяват масово потребление. (117) Към момента, гласовото управление се използва най-вече за търсене на информация, функции на личен асистент, локална информация и на последно място, различни форми на забавление. (124) Amazon Echo може да се окаже големият победител в новата категория – те скочиха рано на вълната и в Q1 са продали 1 милион устройства. (133)

E-commerce с все повече влияние

  • Електронната търговия завзема бързо оборотите – започвайки под 2% през 2000 до над 10% през 2015. (60)
  • В някои райони тази тенденция е още по-видима. В Китай двата най-големи ритейлъра оперират изцяло онлайн (170) – за сравнение, в САЩ Amazon е чак на пето място.
  • Границите между продукти, марки и магазини се размиват, а от хаоса изскачат нови дистрибуционни модели. Раждат се канали за direct-to-consumer потребление, с което се прескачат няколко нива на разпространение. (63) ю
  • Ключови тенденции в ритейла са потреблението в реално време, предлагане на хипер-таргетирани предложения, персонализация и много, много визуално съдържание. (66)

Докладът разглежда и други интересни теми, като развитието на електрически автомобили (134-159) и макроикономическите тенденции в Китай (160-181). Интересна е темата за еволюцията от big data към нещо повече – синтезиране и интегриране на информацията (193-212). По-долу може да чуете и самата Mary Meeker, която минава скорострелно през най-важните статистики. Може да разгледате и данните от миналата година за сравнение.

Постът Интернет тенденциите на 2016: лесният ръст приключи е публикуван в Васи ли?!.

С театрална насоченост

http://reduta.bg/v2/article/%D1%81-%D1%82%D0%B5%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82

Не успяваме, защото не полагаме чак толкова усилия, колкото си въобразяваме, че полагаме. Не успяваме, защото усилията ни са обезсмислени още на стартовата линия, предопределени, обречени, тъй като българските екипи се създават, за да спечели от работата им обикновено един, двамина, а не всички. Не успяваме, защото все още не сме разбрали, че успехът може да е само общ.

Страници: 1

Бързи връзки


Търсене


Архив

RSS Абонамент

Новини от Грамофон

"Новини от Грамофон" - Следете последните новини от България и чужбина обединени на едно място. Обновяват се през 1 минута.

 

  •  

Ново: Публикуване