05/23/10 00:00

Интер е шампион на Европа

Отборът на Интер (Милано) спечели Шампионската лига на Европа, след като на финала победи убедително Байерн (Мюнхен) с 2:0.На стадион „Сантяго Бернабеу” в Мадрид футболистите на Интер играеха по-малко с топката но показаха изключителна ефективност, а през второто полувреме – и много стабилна защита.И двата гола отбеляза аржентинският национал Диего Милито – в 35-та и 70-та минута.За Интер това е третата шампионска титла на Европа, но предишната бе спечелена преди цели 45 години. Преди да стигне до последния мач за трофея срещу Байерн шампионът на Италия вече бе отстранил два отбора, смятани предварително за фаворити в турнира – лондонския Челси и Барселона.За португалския треньор Жозе Моуриньо пък титлата е втора, като за първи път той я спечели с друг отбор – с Порто през 2004-та. [...] » прочети още