08/05/10 09:51

Литекс отпадна от Шампионската лига след загуба от Жилина

Литекс отпадна от Шампионската лига след загуба от ЖилинаЕдинственият български участник в Шампионската лига шампионът Литекс отпадна от турнира след загуба в третия предварителен кръг като гост от словашкия Жилина с 3:1. Първата среща преди седмица завърши 1:1. Въпреки отпадането от турнира отборът на Гриша Ганчев ще продължи участието си в последния предварителен кръг за влизане в групите на турнира Лига Европа. В 22-та минута словаците имаха възможност да поведат, но бразилският вратар на Литекс Родриго Галато спаси дузпа на Роберт Йеж. Пет минути след началото на второто полувреме бразилецът Сандриньо отбеляза за Литекс след със шут от 25 метра. В 52-та минута обаче Рилке изравни, а малко след това бе изгонен капитанът на Литекс Ивелин Попов за втори жълт картон. В 70-та минута след грешка на Йеленкович домакините поведоха с гол на Оравец....