08/06/10 08:21

Левски и ЦСКА продължават в Лига Европа

Левски и ЦСКА продължават в Лига ЕвропаЛевски и ЦСКА продължават участието си в Лига Европа, след като спечелиха мачовете си реванш от третия квалификационен кръг на турнира.Най-напред след 1:1 на чужд терен Левски спечели като домакин на своя стадион в София срещу шведския Калмар с убедителното 5:2. Мачът обаче премина през драматични моменти.Най-напред Левски поведе с 3:0 след голове на Гара Дембеле в 12-та, Даниел Младенов в 32-та и отново Дембеле в 70-та минута.Тогава обаче дойде времето на гостите, които с голове на Йохансон и Израелсон между 83-та и 86-та минута сведоха разликата до само един гол. Евентуалното изравняване би изхвърлило българския отбор от турнира.В допълнителното време обаче чрез два гола на Исмаил Иса Левски не само избегна тази опасност, но и направи цифрото изражение на победата си доста...