10/09/10 11:16

Начело с Матеус България победи Уелс с 1:0

Начело с Матеус България победи Уелс с 1:0В първия си мач под ръководството на новия си треньор Лотар Матеус българският национален отбор по футбол победи като гост Уелс с 1:0. Така след загубите от Англия в Лондон и от Черна гора в София българите стигнаха до първия си успех в своята група G от европейските квалификации за шампионата през 2012 г..Голът отбеляза Ивелин Попов след подаване на Благой Георгиев 48-ата минута.Първото полувреме на стадиона в Кардиф премина равностойно, като и двата отборо пропуснаха малкото си възможности за гол.През второто полувреме в по-дълги периоди от играта българите успяха да задържат топката и да организират смислени атаки. Те устояха на натиска на домакините след гола на Попов, а в последните минути при няколко контраатаки бяха на косъм от увеличаване на разликата в резултата.Пред БНТ...