12/03/10 09:31

ЦСКА също отпадна от Лига Европа, губи от Бешикташ с 1:2

ЦСКА също отпадна от Лига Европа, губи от Бешикташ с 1:2След Левски и ЦСКА отпадна от турнира Лига Европа, след като допусна домакинска загуба от Бешикташ с 1:2 на стадион ”Васил Левски”. Българите могат да съжаляват, защото през първото полувреме пропуснаха няколко отлични положения за гол. Основен виновник за загубата бе вратарят на ”червените” Райс Мболи, койтo направи две груби грешки, довели до голове в неговата врата.В началото на мача Бешикташ започна с доста по-активна игра от домакините, а ЦСКА разчиташе основно на контраатаки. Въпреки териториалното надмощие на турския отбор, тактиката на българите можеше да се окаже много по-успешна, но открилите се възможности при контраатаките бяха пропилени.В 16-ата минута Платини изведе чудесно Делев зад гърба на турската отбрана, но нападателят на ЦСКА се засуети и не успя да стреля от удобна...