05/08/11 21:22

„МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД” ДОКОСНА ТИТЛАТА

„Манчестър Юнайтед” на практика си осигури рекордната 19-а титла в Англия, след като спечели голямото дерби с „Челси” - 2:1. Така 2 кръга преди края „червените дяволи” имат 6 точки преднина пред „сините” от Лондон и се нуждаят само от точка в оставащите срещи с „Блекбърн” и „Блекпул”, за да станат шампиони. „Олд Трафорд” изригна в радост още в 38-ата минута, когато Хавиер Ернандес откри за домакините. Мексиканецът беше изведен от дълбочина и след грешка в отбраната на лондончани прати топката в мрежата. В 23-та минута „Манчестър Юнайтед” отбеляза и втори гол - Гигс центрира отляво, защитата на гостите отново увисна и Неманя Видич с глава прати топката в мрежата.