07/10/11 08:33

Волейбол: Българските националки се класираха за финалите на Европейската лига

Самоков /КРОСС/ Националният женски отбор на България победи Чехия с 3:1 (19:25, 27:25, 25:20, 25:19 ) във втората среща между двата тима, от група В на Европейската лига, играна в Арена Самоков, съобщи сайтът на волейболната ни федерация. С този успех нашите завършиха като водач в предварителната група В, след като успехът над Чехия ни донесе първото място в нашия поток. Така българките спечелиха този мач за престиж, след като и двата отбора си бяха осигурили предсрочно класиране за финалите на Европейската лига. Първият гейм тръгна равностойно, като резултата се движеше точка за точка до 11:11, когато неуверено посрещане на нашите позволи на съперничките да отбележат четири поредни точки и да се откъснат в резултата 15:11. Българските момичета успяха да стопят пасива си до 15:16, но не можаха да стабилизират играта си до края на този гейм, като грешките продължиха, а съперничките се поздравиха с успех в началната част. Във втората част националките ни отново бяха догонващи, като макар и с минимален аванс, съперничките поддържаха разлика от 1-2 точки.
Източник: Информационна агенция КРОСС