09/10/11 18:58

Монтана победи Ботев (Враца) в голов трилър

Монтана победи Ботев (Враца) с 4:2 като гост в мач от петия кръг на "А" група. Двата тима бяха с равен брой точки преди срещата, но сега отборът на треньора Стефан Грозданов вече е с актив от 6 точки. Монтана беше по-добрият тим през първото полувреме и заслужено водеше на почивката. Гостите играха прибрано и използваха възможностите си по най-добрия начин, което им донесе и два гола. Първо в 21-ата минута Луис Едуардо изведе Борис Кондев през центъра, а той напредна и с хубав удар откри резултата. Домакините имаха претенции за засада, но такава не беше отсъдена. В 42-ата минута бразилецът Луис Едуардо беше възнаграден за асистенцията си при първия гол, получи хубав пас от Мечечиев и не сгреши за 2:0. Така Монтана се оттегли на почивка с добра преднина. Началото на второто полувреме обаче поднесе истинската изненада за гостите, а и за зрителите. Само в рамките на 60 секунди Ботев (Враца) успя да изравни резултата. В 47-ата минута Траян Траянов намали на 2:1 с глава, а в 48-ата Ивайло Данчев се възползва от грешка на Дюлгеров, остана сам срещу вратаря и изравни.