01/22/12 17:16

Литекс победи Ботев (Враца)

/КРОСС/ Литекс победи Ботев (Враца) с 3:2 в контролен мач игран в Сандански. Старши треньорите на шампионите и на новаците в елита - Христо Стоичков и Антони Здравков, заложиха на два различни състава в двете полувремена на мача. Стоичков пусна в титулярния състав тримата новопривлечени Илко Пиргов, Томислав Костадинов и Армандо Ваюши, докато сред стартовите 11 на Здравков попаднаха новаците Антон Петров и Михаил Петров. През второто полувреме за Литекс се появиха Галин Иванов, Армандо Ваюши и привлеченият именно от Враца - Кирил Динчев. За Ботев в игра пък влязоха всички останали нови - Ивайло Раденцов, Лъчезар Балтанов, Илия Илиев и Косьо Мирчев. Литекс откри резултата в 25-та минута с гол на Христо Янев, който стреля от пряк свободен удар извън наказателното поле. Само седем минути по-късно Ивайло Данчев изравни