09/12/11 21:12

Полша пусна на Словакия, следващият съперник на България е Естония

Полша не можа да победи Словакия в последния мач от нашата група D и така изпрати България да играе в плейоф за класиране на четвъртфиналите на Европейското първенство по волейбол. Считаните предварително за аутсайдер словаци спечелиха с 3:1 (23:25, 25:21, 25:18, 25:23). Мачът започна наглед много добре за България и поляците спечелиха първия гейм, а във втория дори поведоха с 10:4. След това обаче допуснат обрат и така Словакия се класира директно на четвъртфиналите, след като завърши на първо място в групата с 8 точки, следван от България със 7, Полша с 3 и Германия с 0. В група В, която  е с пряко значение за отборите в нашата група, Русия очаквано завърши на първо място, след като постигна и трета победа, при това много убедителна срещу домакина Чехия с 3:0 (25:19, 25:17, 25:22). В другата среща Естония победи Португалия, също с 3:0 (25:23 25:17 25:22)  и така стана третият отбор оттук, който прескочи групата. Така в сряда България ще се изправи срещу Естония и ако победи отива на четвъртфинал срещу Русия.