10/13/11 08:13

Цонга отпадна в Шанхай

Шанхай /КРОСС/ Поставеният под номер 4 в основната схема Жо-Вилфред Цонга отпадна във втория кръг на турнира Шанхай Ролекс Мастърс, след като загуби от японеца Кей Никишори със 7:6(1), 4:6, 4:6. Нещата за Цонга се развиваха добре в първия сет, когато се стигна до тайбрек и французинът даде само една точка на съперника си, за да поведе с 1:0 в резултата. Късметът обаче го напусна и допусна два пробива във втората част, с което Никишори изравни. В третия сет японецът направи нови два пробива и въпреки че Цонга върна единия, това бе достатъчно на азиатеца, за да продължи в третия кръг, където ще срещне победителя от двубоя Юрген Мелцер - Сантяго Хиралдо. Загубата може да попречи на Цонга да се класира за финалния турнир от сериите Мастърс следващия месец, където участие взимат най-добрите 8 в света