01/07/12 17:53

Красимир Анев с рекорден резултат за сезона

Оберхоф, германия /КРОСС/ Най-добрият български състезател в биатлона Красимир Анев завърши 12-ти в спринта на 10 км от Световната купа в германския зимен център Оберхоф. По този начин самоковлията записа свето топ постижение за сезона до момента. Анев прибави 29 точки към актива си в генералното класиране за Световната купа и има общо 73, като заема 34-ата позиция. Той не допусна грешка в двете си стрелби и финишира с време 26:43.7 минути, изоставайки с 46.2 от победителя Арнд Пфайфер от Германия. Самият Пфайфер също бе безгрешен в стрелбата си и спечели първата си победа за сезона с време 25:57.5 минути, а на второ място остана Симон Фуркад от Франция, който изостана само с 1.1 секунда. Трети завърши руснакът Евгени Устюгов, като всички състезатели от топ 3 не допуснаха грешка в стрелбата си