03/21/12 18:51

Григор Димитров започна с победа в Маями

Маями /КРОСС/ Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с чудесна победа участието си на силния тенис турнир в Маями с награден фонд 5 млн. долара. Гришо не остави никакви шансове на казахстанеца Михаил Кукушкин, давайки му само четири гейма в целия мач, за да се поздрави с успех с 6:2, 6:2. Досега Димитров и намиращият се под номер 72 в световната ранглиста Кукушкин никога не се бяха срещали. След този успех Григор Димитров защити 25-те си точки, които бе спечелил през миналата година, а освен това прибави и 12 530 долара от наградния фонд. Съперник на българина във втория кръг на турнира ще бъде поставения под номер 29 в основната схема Хуан Игнасио Чела (Аржентина), с когото вече са играли един път, като балансът е в полза на Димитров, който победи аржентинеца на турнира в Стокхолм миналата година