06/16/13 15:32

Роджър Федерер взе първата си титла за сезона

15 от 15 – статистиката на Роджър Федерер в мачовете с Михаил Южни си остава все така стряскаща, след като и днес швейцарецът победи опонента си, този път в мач за титлата от турнира в Хале. Швейцарецът имаше труден мач, но победи с 6:7 (5), 6:3, 6:4. Така Федерер взе първа титла за сезона, шеста в Хале и вече 12 години има поне една титла на ниво ATP. Освен това Федерер се изравни с Джон Макенроу със 77 титли на ниво ATP, т.е. на трето място в историята на тениса. Лидер е Джими Конърс със 109 трофея, а Иван Лендъл има 94. Първият сет беше много равностоен, като точките за пробив не се побраха дори на пръстите на едната ръка – Федерер имаше скрит сетбол при 5:5 гейма и сервис Южни, но сбърка втория удар, а руснакът при 6:5 гейма в своя полза можеше да вземе сета, но този път Ф...