03/19/12 09:33

Роджър Федерер спечели 4-та рекордна титла от Индиън Уелс

Швейцарецът Роджър Федерер победи Джон Иснър със 7:6(7), 6:3 и спечели рекордната си четвърта титла от турнира в Индиън Уелс. Това е и 19-ият трофей на тенисиста от сериите "Мастърс", с който се изравни по този показател с лидера Рафаел Надал. Федерер влезе трудно в мача и трябваше да спасява три точки за пробив, след което двамата съперници печелеха своите сервиси. При 6:5 Иснър спаси сетбол и вкара частта в тайбрек. В него швейцарецът беше по-убедителен и го спечели с 9:7. Той беше пълновластен господар на корта във втория сет и с два пробива за 6:3 спечели четвъртата си титла от Индиън Уелс след успехите през 2004, 2005 и 2006 г. Това е 73-ия трофей в кариерата на швейцареца от 103 изиграни финални мача. Федерер ще вземе 1 милион щатски долара от наградния фонд и 1000 точки за световната ранглиста, което в понеделник ще го доближи на около 800 до втория в нея Рафаел Надал. Въпреки загубата Иснър ще отбележи своето влизане в първата десетка на световния тенис. В женския финал Виктория Азаренка се наложи над Мария Шарапова с 6:3, 6:2.