08/10/16 11:13

Реал Мадрид спечели Суперкупата на Европа

/КРОСС/ Отборът на Реал Мадрид спечели Суперкупата на Европа след победа с 3:2 след продължения срещу Севиля в дуел, игран в Трондхайм. Серхио Рамос за пореден път спаси своите в самия край - с изравнителен гол в 93-ата минута. Победният пети гол падна в 119-ата минута след изключителен пробив на Даниел Карвахал. Без голяма част от нападателната си мощ в атака Зинедин Зидан заложи на Марко Асенсио, Алваро Мората и Лукас Васкес. Лука Модрич остана на пейката, както и Хамес Родригес. Хорхе Сампаоли разчиташе на новопривлечения Лусиано Вието, подпомаган от Хироши Кийотаке и Витоло. Срещата започна спокойно с игрово предимство за "белите" от Мадрид. В седмата минута Серхио Рамос стреля с глава след корнер, а Мариано успя да избие пред голлинията. Нападенията на "лос меренгес" не бяха достатъчно остри и в повечето случаи приключваха без удар. Андалуският тим пък рядко излизаше от собствената половина. В 21-ата минута Марко Асенсио реализира великолепен гол с далечен удар. Младокът намери много добре топката от 25 метра, а Серхио Рико само изгледа как тя попадна точно около дясната сглобка - 1:0. След гола момчетата от "Рамос Санчес Писхуан" заиграха по-активно. В 30-ата минута Даниел Карисо получи коридор за далечен шут, отправи коварна топка, но Кико Касийя някак изби. В 41-ата севилци стигнаха до равенство. Новото попълнение Франко Васкес се възползва от овладяна от Витоло топка и от 15 метра насочи в далечния ъгъл - 1:1