10/07/16 09:15

Григор Димитров победи Надал и е на полуфинал в Пекин

Григор Димитров спечели първата си победа срещу бившия номер 1 в света Рафаел Надал и се класира за полуфиналите на турнира в Пекин. Победата дойде в два сета – 6:2, 6:4. За място на финала българинът ще спори с Милош Раонич (Канада). Първият сет продължи 43 минути и протече с много обрати. В първите пет гейма от мача никой от двамата не успя да спечели своето подаване. Първи това стори Димитров и успя да поведе с 4:2, след като отрази брейкпойнт. Колебанията на Надал при подаването му продължиха и българинът отново успя да го пробие за 5:2. След това Димитров успя убедително да затвори своя сервис гейм с ас, за да спечели сета с 6:2. Григор Димитров продължи със силната игра и в началото на втория сет. Той проби испанеца още в първия гейм и след това убедително спечели своето подаване за 2:0. Последва успешен сервис на Надал и резултатът бе намален на 2:1. Българинът изпусна на два пъти добри шансове за втори пробив в четвъртия и шестия гейм. Един от ключовите моменти в мача бе в седмия гейм, когато Надал притисна Димитров и достигна до точка за пробив. Българският тенисист се мобилизира и да измъкне гейма си за 5:3. Надал намали бързо на 5:4, но при подаването за спечелването на срещата българинът не му остави шансове – 6:4. С победата Димитров си осигури 180 точки за световната ранглиста.