Thalloderma Shop
01/23/17 10:49

Григор Димитров победи Денис Истомин и отива на четвъртфиналите на Australian Open

/КРОСС/ Григор Димитров преодоля още едно тежко препятствие и вече е четвъртфиналист на Australian Open след 2-6 7-6(2) 6-2 6-1 над Денис Истомин. В началото българинът определено изпитваше сериозни проблеми да вземе надмощие над узбека, който във втори кръг детронира Новак Джокович, но се задържи в битката, изтръгна втория сет в тайбрек и повече не погледна назад. Истомин имаше и физически проблем, свързан с разтежение, но това не омаловажава успеха на водещата ни ракета. Това е втори четвъртфинал в Мелбърн за българина след този пред 2014-а, когато го спря Рафаел Надал. Този път съперникът му е Давид Гофен. Мачът днес започна в спокойно темпо с поделено надмощие за двамата в собствените им подавания до 2-2 гейма. В следващите минути Истомин не направи нищо повече от това просто да е стабилен в разиграванията от основната линия, докато играта на Димитров се разпадна. Българинът не успяваше да построи разиграванията дори на свой сервис и не намираше уинърите. Особено форхендът го предаде и от него дойдоха цели 8 непредизвикани грешки, а Григор завърши сета с 11 срещу само 4 уинъра и го предаде с 2-6 гейма за едва 26 минути. Най-добрият ни тенисист опита да намери ритъма си веднага след почивката и поведе с 30-15 на сервис на Истомин, който обаче веднага елиминира опасността със серия от мощни сервиси. Както и през целия турнир до момента, сервисът се притече на помощ на узбека в точния момент