Thalloderma Shop
05/21/17 19:05

Арсенал победи, но остана извън топ 4 за първи път от 19 години

Арсенал победи с 3:1 Евертън в последния кръг на Премиър лийг, но остана на 5-ото място и за първи път от 19 години не се класира за Шампионската лига. "Артилеристите" се добраха до победата но тя така и не им помогна, тъй като Ливърпул победи Мидълзбро с 3:0, а Манчестър Сити унищожи Уотфорд с 5:0. Ектор Белерин откри резултата на стадион "Емиратс" още в 8-ата минута, но само 6 по-късно домакините останаха с човек по-малко след зловещо нарушение на Лоран Косиелни в краката на Енер Валенсия, което накара реферът в двубоя Майкъл Оливър да покаже директен червен картон на френския защитник. Въпреки числения недостатък, възпитаниците на мениджъра Арсен Венгер успяха да стигнат до второ попадение в 27-ата минута. При далечен удар на Аарън Рамзи последва рикошет и топката стигна до Дани Уелбек, който подаде топката на нахлуващия Алексис Санчес и чилиецът без да се бави я прати във вратата. В 58-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Ромелу Лукаку и отбеляза. В добавеното време на мача, Рамзи оформи крайния резултат след великолепен фалцов удар от ъгъла на наказателното поле. След този мач Арсенал остана на 5-о място в крайното класиране на Премиър лийг с актив от 75 точки. Шампионът Челси завърши кампанията с 93 точки, следван от втория Тотнъм с 86, трети е Манчестър Сити със 78, а Ливърпул е 4-ти със 76 пункта. Ето всички резултати от английското първенство днес: Арсенал - Евертън 3:1 Бърнли - Уест Хам 1:2 Челси - Съндърланд 5:1 Хъл Сити - Тотнъм 1:7 Лестър - Борнемут 1:1 Ливърпул - Мидълзбро 3:0 Манчестър Юнайтед - Кристъл Палас 2:0 Саутхамптън - Стоук Сити 0:1 Суонзи - Уест Бромич 2:1 Уотфорд - Манчестър Сити 0:5