05/30/17 22:50

България е европейски шампион за пожарникари

Националният отбор на България по волейбол за пожарникари отново е европейски шампион. Във финала на първенството, което се проведе във Варна, българските пожарникари надиграха драматично отбора на Русия с 3:2 (25:22, 19:25, 25:19, 11:25, 15:13). В тима на руснаците личаха имената на волейболистите от Зенит (Казан) Сергей Егоров и Лоран Алекно, но това не спря българите. Интересно е, че в груповата фаза Русия постигна победа с 3:1, но момчетата, водени от Христо Палагачев и Пламен Пенчев взеха реванш в най-важния момент. Те успяха да преодолеят шока от 11:25 в четвъртия гейм и да вземат тайбрека с 15:13. България бе шампион и от последния шампионат на Стария континент, а сега успя да защити трофея си на родна земя. В мача за третото място Белгия победи Франция с 3:0 гейма.