12/02/10 00:58

Спортинг ще дойде в София на екскурзия, след като се класира за 1/16-финалите

Спортинг Лисабон се класира за фазата на директни елиминации в Лига Европа, след като победи с 1:0 като домакин френския Лил. Португалците са начело на класирането с актив от 12 точки, като за втората позиция ще се борят Лил и Гент. Белгийците победиха с 1:0 Левски у дома. Мачът в Лисабон беше равностоен, но португалците имаха късмет в 28-та минута и стигнаха до единствения гол. След центриране отдясно играч на домакините игра с ръка в наказателното поле на Лил, но съдията Бас Найхуис не видя положението и остави играта да продължи. Топката ...