07/25/10 12:34

България на финал в Европейската лига по волейбол за жени

България на финал в Европейската лига по волейбол за жениБългарският женски национален отбор по волейбол постигна най-големия си успех за последното десетилетие като се класира за финала на Европейската лига.В изключително драматичен петгеймов мач българките надиграха в Анкара домакините на финалната четворка на турнира от Турция.Българският отбор игра изключително силно в първите два гейма и ги взе убедително с  25:19 и 25:17.В третия гейм неочаквано играта на българките се срина и те загубиха катастрофално с 11:25. В равностойния четвърти гейм туркините надделяха с 25:23.Те започнаха силно и петия гейм и бяха на крачка от успеха при 12:6. Тогава обаче българките заиграха като в началото на мача и направиха невероятното – стопиха разликата от цели 6 точки и спечелиха с 15:13."Феновете, всички в залата видяха един луд ма. Все едно се возех...