11/27/10 21:42

Бербатов вкара 5 гола на ”Блекбърн”

Бербатов вкара 5 гола на ”Блекбърн” Димитър Бербатов вкара рекордните 5 гола за разгромната победа на своя „Манчестър Юнайтед” над „Блекбърн” със 7:1. В събота той стана първият чужденец във Висшата лига, отбелязал пет гола в един мач. Той е едва четвъртият играч в Премиършип, който може да се похвали с подобно постижение. Бербатов поведе и в класирането при голмайсторите с 11 гола. Нападателят вкара веднага след началото на срещата – още във втората минута. Попадението дойде след центриране на Нани в наказателното поле, а Рууни отклони топката към българина. До почивката българинът вкара още един гол, след като защитникът на гостите Паскал Шимбонда опита да подаде на Робинсън, но вместо това топката получи Бербатов, който намери десния ъгъл на вратата със силен удар. До края на полувремето Джи-Сунг...