08/05/11 14:24

Левски и Локомотив (СФ) отпаднаха от Лига Европа с дузпи

Отборите на Левски и Локомотив (София) отпаднаха от третия предварителен кръг на Лига Европа от скромни европейски тимове с дузпи. "Сините" загубиха като гости на словашкия Спартак Търнава с 1:2 в редовното време и 4:5 след изпълнения на дузпи. Първият двубой между Левски и Спартак преди седмица завърши с 2:1 за "сините" с голове в последните секунди. В четвъртък вечерта Шюрд Арш даде преднина на тима на Георги Иванов-Гонзо още в 10-та минута с глава. Този резултат се запази до края на първото полувреме. След натиск на домакините през второто полувреме и принудителна смяна на Йордан Милиев в 51-ата минута с Даниел Димов словаците обърнаха резултата само за седем минути. Точен с две попадения в 52-ата минута и 59-ата минута от дузпа...