09/27/11 17:55

Цветана Пиронкова отпадна от турнира в Токио

Токио, Япония /КРОСС/ Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на силния турнир в японската столица Токио с награден фонд 2,05 милиона долара. Пиронкова загуби с 5:7, 0:6 от четвъртата в световната ранглиста Вера Звонарьова (Русия) за 82 минути. 24-годишната пловдивчанка стартира отлично. Тя реализира ранен пробив и запази аванса си до 5:4, когато сервираше за сета. Българката обаче не успя да спечели подаването си, след което в 12-ия гейм допусна нов пробив и загуби първата част. Във втория сет играта на пловдивчанката рухна. Тя спечели само 7 точки от разиграни 32 и Звонарьова логично взе мача след деветия пореден спечелен гейма. Пиронкова все пак заработи 10575 долара и 70 точки за класацията на WТА, в която заема 45-о място в момента. Това беше втори мач за деня за българката, която по-рано днес доигра срещата си от първия кръг срещу аржентинката Хисела Дулко. Двубоят беше прекъснат заради дъжд вчера при 6:6 гейма и 3:2 точки за Пиронкова. При подновяването на мача пловдивчанката беше повече от убедителна. Тя взе четири поредни точки, а с това и тайбрека, а във втория сет даде само гейм на съперничката си, за да триумфира със 7:6(2), 6:1.