10/06/11 18:30

"Левски" победи "Нефтохим" и стана трети в баскетболния турнир "Русчукъ"

Русе /КРОСС/ Левски (София) победи шампионa за 2010 година Нефтохимик (Бургас) с 83:78 /27:20, 22:15, 25:15, 9:28/ и зае третото място в женския баскетболен турнир "Русчукъ", който се провежда в зала "Дунав" в Русе, а бургазлийки останаха последни в класирането. Левски започна в състав Агнеса Дойчинова, Петя Джамбазка, Хуанита Уорд, Радослава Бъчварова и Дияна Найденова. Стартовата петица на Нефтохимик 2010 бе Олга Добровина, Катерина Дорогобузова, Силвия Пеева, Мария Цанкова и Мария Желязкова. За Левски най-дейна бе Хуанита Уорд, която завърши с 25 точки, а с по 20 точки се записаха Бъчварова и Дойчинова. Най-резултатни от Нефтохимик бяха Катерина Дорогобузова с 22 точки и Олга Добровина с 21 точки.