07/05/12 11:27

България победи Германия и е на крачка от полуфинал в Световната лига

България е на крачка от класиране на полуфинал в Световната лига, след като победи Германия с 3:1 (26:28, 25:19, 29:27, 25:19). Най-полезен за българския тим бе Тодор Алексиев с 23 точки (4 блока, 1 ас, 48% ефективност в атака и 36% перфектно посрещане), а Цветан Соколов завърши с 14 точки (1 ас и 45% ефективност в атака). Много добър мач направи и Владо Николов, който замени Соколов във втората половина на мача и голяма заслуга за обръщането на резултата в третия гейм. Следващият мач на България е срещу САЩ в петък от 20.45 ч. Този път зала "Армеец" бе пълна за разлика от предишните няколко мача. Феновете обаче продължиха протеста срещу ръководството на федерацията начело с Данчо Лазаров. "Лазаров, бъди мъж! Освободи отбора и неговите фенове", бе изписано на един от многото издигнати от феновете плакати на английски език. Звездата на отбора Матей Казийски бойкотира отбора заради Лазаров, който влезе в остър конфликт с треньора Радослав Стойчев. Финансовият министър Симеон Дянков обяви по-рано, че проверка във федерацията е засекла серия от нередности. Лазаров обаче на няколко пъти каза, че не смята да се оттегля освен, ако не му бъде поискаха оставката лично от премиера Бойко Борисов.