10/20/11 15:38

Григор Димитров отстрани в Стокхолм 28-я в света Хуан Игнасио Чела

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за 1/4-финал на турнира в Стокхолм, след като във втория кръг отстрани 28-я в света Хуан Игнасио Чела с 6:2, 5:7, 6:1.   Мачът започна равностойно, като двамата тенисисти си размениха по две подавания, но при 2:2 Григор Димитров взе четири поредни гейма и не остави шансове на съперника си за първия сет, който приключи за 31 минути.   Българинът направи пробив още в първия гейм на втория сет, но малко след това Чела го върна. Двамата си размениха по още един пробив, но при 5:5 Григор не успя да вземе сервиса си и аржентинецът се възползва от грешката му, взе подаването си и изравни резултата.   В третия сет Григор Димитров доминира изцяло на корта и даде само един гейм на аржентинеца, за да стигне до крайната победа.   На 1/4-финала Димитров ще срещне канадеца Милош Раонич.   За победата си хасковлията заработи 15 730 евро от наградния фонд и 45 точки за ранглистата, отбелязва sportal..bg.