03/28/12 12:23

Григор Димитров падна в Маями от деветия в света Типсаревич

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в четвъртия кръг на турнира в Маями от сериите "Мастърс" след загуба с 0:2 (6:7 (3), 2:6) от деветия в света, сърбина Янко Типсаревич.   В тайбрека на първия сет Григоров допусна първите си две двойни грешки в мача и рухна психически.   Срещата продължи 80 минути.   В предишния кръг 20-годишният тенисист от Хасково отстрани седмия в света Томаш Бердих и записа първа официална победа срещу играч от топ10 в световната ранглиста. Така Димитров събра необходимите точки, за да се върне сред най-добрите 100 тенисисти в света.