06/29/12 00:45

Италия отново би Германия и е на финал

За пореден път Италия победи Германия в решаващата фаза на голям шампионат и се класира за финала на Европейското първенство по футбол в неделя срещу Испания в Киев. Италианците превъзхождаха съперниците си през целия мач с отлична тактика, много движение, покриване на празните пространства по терена, силна защита и бързи остри атаки. Германският отбор имаше моментни проблясъци, но като цяло не успя да разгърне познатата игра, която накара специалистите да го сочат за фаворит на шампионата. Победата на италианците бе осигурена още през първото полувреме след два гола на Марио Балотели - първият с глава в 20-тата минута след отличен пробив и центриране на Касано, а вторият в 36-тата минута след извеждане с далечен пас и мощен шут от границата на наказателното поле. Опитите на германците да се върнат в мача се оказаха безплодни, като през цялото второ полувреме не успяха да създадат нито едно чисто голово положение. Затова пък на три пъти италианците пропуснаха да увеличат преднината си след бързи контраатаки. Едва във втората минута на допълнителното време Йозил вкара за 1:2 от дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитник в наказателното поле.