07/27/12 09:33

Футболният турнир при мъжете започна с изненади

С изненади започна мъжкият футболен турнир на Олимпийските игри в Лондон. В първия си мач в група „D” олимпийският отбор на страната, която само преди месец спечели световната футболна титла – Испания – загуби от Япония с 0:1. Испанският отбор в Лондон е млад, но включва и няколко футболисти от отбора, станал световен шампион на първенството в Полша и Украйна. В състава са вратарят на Манчестър Юнайтед Давид Де Геа, Хавиер Мартинес от Атлетико (Билбао), Джорди Алба от Барселона, Хуан Мата от Челси. Неприятно изненада привържениците си и отборът на домакините. В група „А” британците завършиха 1:1 със Сенегал. Голмайстор за домакините в 20-тата минута стана Грег Белами, а за Сенегал в 82-та минута изравни Конате. Освен Белами в британския състав са известни имена като Том Клевърли от Манчестър Юнайтед, Даниел Стъридж от Челси, Мика Ричардс от шампиона на Англия Манчестър сити, Аарън Рамзи от Арсенал и ветеранът от Манчестър Юнайтед Райън Гигс. Ето и останалите резултати: Група „А”: Уругвай – Обединени арабски емирства 2:1. Група „В”: Мексико - Република Корея 0:0 и Габон – Швейцария 1:1. Група „С”: Беларус – Нова Зеландия 1:0 и Бразилия – Египет 3:2. Група „D: Хондурас – Мароко 2:2.