06/17/11 13:50

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира в Ийстбърн

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира на трева в Ийстбърн. 20-годишният Димитров загуби с 3:6, 6:7 (2) от сърбина Янко Типсаревич. Така той пропусна възможността да стане първият български тенисист в историята, достигнал до полуфиналите на турнир от календара на ATP.Мачът продължи 1 час и 28 минути. Григор допусна цели 8 двойни грешки и 5 пробива в подаването си, като направи 4 аса. Това бе първият двубой между двамата тенисисти, отбелязва sportal.bg. С двете си победи в Ийстбърн Димитров спечели 45 точки за световната ранглиста и 11 550 евро от наградния фонд. Той продължава участието си в турнира на двойки в Ийстбърн, като ще се бори за класиране на финала с италианския си партньор Андреас Сепи. След това Димитров ще участва в първия кръг...