03/12/12 13:20

Григор Димитров отпадна от Индиън Уелс

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби с 0:2 сета (2:6, 2:6) мача си от втория кръг на турнира в Индиън Уелс срещу петия в света Давид Ферер. Димитров не можа да окаже сериозна съпротива на испанеца. Това бе втори сблъсък помежду им, като и първата среща бе спечелена от Ферер на турнира в Синсинати с резултат 4:6, 6:1, 7:5. Българинът започна мача с печелившо подаване и изпусна две точки за пробив във втория гейм. В третия гейм обаче започнаха проблемите за Григор, който допусна пробив на сервиса си, но веднага след това съумя също да пробие подаването на испанеца и изравни резултата за 2:2. От този момент до края на първия сет обаче Ферер доминираше и спечели четири поредни гейма, с което и затвори сета в своя полза за 6:2. Григор Димитров не успя да покаже качествата си и във втория сет. Той загуби първото си подаване, а след това съперникът му спечели и собствения си сервис и поведе с 2:0. Григор все пак успя да се съвземе и взе един гейм на сметката си, но след това последваха нови три поредни гейма за Ферер, който доведе нещата до 5:1 в своя полза. При този резултат Димитров отново успя да спечели подаването си, но в следващия гейм петият в световната ранглиста реши мача в своя полза за малко над час игра.