09/14/11 17:26

България се представя най-силно при 8 и 12-годишните след третия кръг на европейските индивидуални първенства по шахмат

Албена /КРОСС/ България се представя най-силно при 8 и 12-годишните след третия кръг на европейските индивидуални първенства по шахмат в Албена. След първите три мача с пълен актив от 3 победи е Цветан Стоянов (момчета до 8 г.), който е трети във временното класиране във възрастовата си група. Три победи от три мача при момчетата до 12 години има и Явор Тодоров, който оглавява временното класиране преди днешните партии. При момичетата до 8 г. нашата състезателка Нургюл Салимова има 2,5 точки от първите три партии и е пета във временното класиране в групата. Турнирът събира в България младите таланти на шаха от рекордните в историята на състезанието 48 държави от континента. Състезанието е организирано от Българската федерация по шахмат с подкрепата на Министерството на физическото възпитание и спорта, курортен комплекс „Албена”, Pepsi и ICN.bg. В европейските индивидуални първенства мерят сили 1054 деца, момчета и момичета и юноши и девойки във възрастовите групи 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години. Партиите им ще бъдат предавани на живо онлайн на http://www.eycc2011.eu . Надпреварата продължава до 21 септември. От 12 до 15 септември в Албена тече и заседание на Борда на Европейския шахматен съюз.