(http://vasvalch.com/)
Webit – ден първи
Ето, че свърши Webit. Тъй като впечатленията са много, май ще е най-добре да разделя поста на две и да говоря за двата дни поотделно. Не искам да споделям общи впечатления, защото прескачането до Експо Центъра от работа не ми позволи на 100% да се потопя в средата. Вместо това ще разгледам всяка презентация по отделно.
Дисплей рекламата е жива?
Марвин Лиао от Yahoo! се опита да ни обясни, че дисплей рекламата всъщност е съвсем жива и здрава, на пук на много слухове. Неговата теза в защита на порталите включваше идеята за Splinternet: Интернет всъщност не е едно голямо място, а много малки нишови места – и от своя страна, порталите помагат за свързването на тези места. Дисплей рекламата пък вече може да се таргетира нишово, за да достигнете всяка целева аудитория в нейното си място от Splinternet-а, без да раздавате огромни рекламни бюджети. И все пак той призна, че дисплей рекламата помага най-много за кампании, които повишават познаваемостта на марката, а не са директно свързани с продажби. Въпреки че в момента постоянно чуваме за новите модерни тенденции, Марвин не е особено убеден в техния успех: “Mobile is like sex in high-school – everyone talks about it, but noone has actually done it.”
Иновация в игрите
Пропуснах част от презентацията на Yandex, за да се промъкна в GamesVille и веднага съжалих, че не съм имала повече време за тази сцена от програмата. За жалост, успях да чуя половин лекция тук, но ми беше адски интересно. Нилс-Холгер Хенинг от Bigpoint говореше за иновациите в игрите и как гейминг-индустрията се променя завинаги. Малко сравнение: геймингът в момента е 2,5 пъти по-голям от музикалния бизнес и вече дори надмина филмовата индустрия. Това е един огромен бизнес с големи бюджети и силни партньорства: Battlestar Galactica Online е създадена в партньорство с NBC Universal и за играта постоянно текат телевизионни реклами по SyFy. Точният модел в гейминг-индустрията е нишовото сегментиране на потребителите спрямо това, което са готови да инвестират в играта – от тези, които искат само да играят безплатно, но са ценни с това, че осигуряват основната маса потребители, до онези, които са готови да платят $100000 за in-game броня (между другото, в руска игра такива се продават около два пъти месечно). Този модел е достатъчно устойчив, че в момента да осигурява микротранзакции на стойност $9 млрд. (до колкото разбрах, на година).
Facebook-разочарования
Със сигурност мога да кажа, че презентацията на Рик Кели от Facebook беше най-голямото подценяване на публиката, което се е случвало на Webit, въпреки че съм присъствала само на тазгодишното издание. Човекът излезе, каза как да си направим страница, как да използваме Facebook Ads, как да си вградим Like-бутон и че можем да си сложим допълнителен таб на страницата. И това е. Няма повече. Интересен факт: 10 000 сайта интегрират Like-бутона всеки ден.
Много ме е яд, че не успях да се включа на вечерното парти, защото Shpiegler The Shark е готин тип. Затова мога да се утеша само с това:
Няма подобни постове.
Свързани новини:
- И Видин обявява грипна епидемия
- Без безплатни бързи тестове за грип
- Приложение на „Майкрософт” ще ни предупреждава за сайтове с фалшиви новини
- Опозиционерът Хуан Гуайдо се обяви за временен президент на Венецуела
- Жената, нападнала медик в Горна Оряховица, е с повдигнато обвинение
- Руската ВТБ: Заложници сме на нарастващ конфликт между Тръмп и Конгреса
- Ивелин Попов се настани в хотела на "Ростов" в Доха, ще подписва
- Алберт Попов спечели втория слалом за ФИС
- Паредес се отдалечава от ПСЖ
- Прекратиха търсенето на самолета със Сала поне за днес
- Погба носи тузарски костюм със своите инициали
- Зафиров: Цената на Неделев е висока
- Емери: Арсенал работи по трансфера на Суарес
- Зафиров: Неделев отхвърли ЦСКА и Лудогорец, търсим нападател и ляв бранител
Виж всички новини от 2011/10/28