Ако към една рецепта се съдържа анонс, то той задължително ще бъде прочетен. Още повече ако рецептата е предложение от Пиер Ерме. И точно сега реших да заложа на описанието на десерта. Но как се превежда mouthwatering dessert по красив начин? Няма да се мъча. Защото десертът вече е опитан два пъти и спокойно бих могла да перифразирам въз основа на личните си впечатления.
В този тарт се съчетават класическата комбинация от шамфъстък и череши с лек намек за присъствие на кардамон в маслено-бадемовата поръска. Контрастните текстури от хрупкавото тесто, кремообразния пълнеж и рохкавия топинг предизвикват копнеж по още една хапка, в която сочните череши потушават дълбокия маслен вкус… бла-бла-бла.
Вероятно бих могла да продължа да рисувам с думи, но истината е че този десерт, типично по френски, е бъкан с масло. И наистина, ако не бяха пресните череши, би бил много, много тежък. Но може би това ми харесва в него – ароматът на масло и хрупкавите допълнения от ядките, освен тестото и топинга. Според мен, малко сладолед ще го освежи още, но вече ми стана ясно, че не на всеки се харесва това допълнение към този десерт.
За да бъда честна ще спомена, че предложението на Пиер Ерме в книгата The Cook’s Book: Step-by-step techniques & recipes from the world’s top chefs е приготвено с микс от вишни и череши, като вишните са повече. В този случай цялата комбинация вероятно би се държала по различен начин (или по-точно би издържала цялото това масло) и маслото не би доминирало толкова. Но аз предпочетох черешите. Дори и така, десертът ми направи достатъчно голямо впечатление за да го повторя и отразя.
Адаптирано от книгата The Cook’s Book: Step-by-step techniques & recipes from the world’s top chefs
Посочените дози са за 1 тарт с диаметър 27-28 см.
За основата:
Тестото може да се замеси на ръка, в кухненски робот или с миксер. Какъвто и начин да се избере последователността е една и съща.
Маслото, солта и захарта се разбиват добре. Към тях се добавят жълтъкът и прясното мляко. Разбиват се докато сместа стане еднородна. Добавя се брашното и бързо се смесва, така че да се образува гладко тесто. Тестото се увива в стреч фолио и се охлажда в хладилник за 2 часа.
Охладеното тесто се разточва върху леко набрашнена повърхност на дебелина 3-4 мм. С помощта на точилката се пренася във форма за тарт с подвижно дъно с диаметър 27 см. (Тестото се навива на точилката и се развива върху формата.) Тестото се притиска по дъното и стените на формата и се оформя. Излишното тесто по краищата се изрязва.
Така приготвената основа се оставя в хладилник докато дойде ред за печенето.
За пълнежа:
Шамфъстъкът и бадемовия ликьор се смесват в кухненски робот и се разбиват докато се образува паста. Ако е необходимо, робота се спира и съдържанието се обира от стените към центъра. Добавя се маслото и отново се разбива докато сместа стане еднородна. Изсипва се в голяма купа. Към тази смес се добавят всички останали съставки. Разбъркват се с шпатула докато всичко се смеси добре. Купата се покрива със стреч фолио и се оставя в хладилник докато дойде ред за печене.
Черешите се почистват и обезкостяват.
За топинга:
Всички съставки се смесват и се разрохкват с пръсти или вилица. Сместа се охлажда в хладилник за 1-2 часа или докато стегне добре. След това отново се разрохква, така че да стане на трохи и се оставя в хладилник докато дойде ред за печене.
Забележка: Маслото трябва да бъде със стайна температура, но не прекалено меко. За улеснение тестото, плънката и топинга може да се приготвят от предната вечер и да се съхраняват в хладилник. Опитах това при първото приготвяне на тарта. На следващата сутрин само изчистих черешите, сглобих десерта и го изпекох.
Сглобяване
Върху охладеното тесто във формата се нанася тънък слой от крема за пълнежа. Върху него се подреждат черешите на един ред и се покриват с останалата част от крема.
Тартът се пече в предварително нагрята фурна на 180°C за 15 минути. След това се изважда и се поръсва равномерно с охладения и разрохкан с пръсти топинг. Допича се за 20-25 минути или докато топинга придобие златист цвят. При втората част от печенето е добре да се пусне вентилатора на фурната.
Тартът се оставя да се охлади напълно и тогава се освобождава от формата. Преди сервиране се поръсва с пудра захар.
Хрупкав тарт с шамфъстък, бадеми и череши е публикация на Йоана Петрова от блога Кулинарно — в кухнята с Йоана
С налагането на вето на промените в Закона за горите и приемането му от Народното събрание, определените като „лобистки“ промени бяха спрени, а законопроектът-върнат на ресорните комисии. На пръв поглед главният принос за това беше на младежите и въобще на хилядите хора, излезли да протестират на „Орлов мост“ в продължение на няколко дни, в резултат на чиито искания Президентът наложи вето. В детайли нещата обаче стоят доста по-различно и за да се случи това спиране, огромен принос имаха както народни представители от СДС и Синята коалиция /в частност д-р В.Шарков, ...
тази книга дойде и ме отвлече в спомените, любовите, морето, липсата, носталгията, болката оказа се идеална за безвремието на плажа и топлите юлски нощи "... или си мисля, че е любов, иска ми се да е любов, Боже, как ми се иска да е любов, а не поредната победа, защото след победите ...
В неделя, на 8 юли, гледайте на живо първото издание с водещ Асен Генов тук.
В неделя, на 8 юли, гледайте на живо първото издание с водещ Асен Генов тук.
В неделя, на 8 юли, гледайте на живо първото издание с водещ Асен Генов тук.
"В квартал Минами", Тории Кийонага, 1783 |
Цеко Минев:
Ако искат в Закона за горите да вкарат една точка – забранено за инвестиции от олигарси, запетайка, и от Цеко Минев.
Ако искат да няма никакъв ефект, да вкарат:
Собственикът на съоръженията “Витоша ски” АД принадлежи на „Еллора Мениджмънт Лимитед” (Ellora Management Limited) от Виржинските острови. Офшорката владее 67% от акциите. Другият акционер с 33% е “Алеко спорт 99″ EАД, но той е собственост на същата “Еллора”. Офшорката е регистрирана на адрес “Трайдънт тръст къмпани”, Пощенска кутия 146, Роуд таун, Тортола, Британски виржински острови.
Индиец, евреин и лихвар решили да си направят излет в планината. Изненадващо обаче ги връхлетяла силна лятна буря и те се оказали посред нощ без подслон в гората. След дълго лутане и много перипетии случайно успели да намерят малка селска колиба, където обаче стопаните можели да предложат само две легла на гостите, а един трябвало да спи в обора. Евреинът предложил той да спи в обора, а останалите тутакси се съгласили. След малко обаче евреинът почукал на вратата и казал, че в обора има прасе и е против религията му да спи в едно помещение с животното. Индиецът предложил да го замести, но след малко и той почукал обратно на вратата, защото в обора имало крава и това също било против религията му. Лихварят нямало какво да прави и решил да отиде той в обора. След малко на вратата отново се почукало. Този път били прасето и кравата... Усмихни се, България! Лихварите надали са всенародни любимци, но разчистването на сметки с тях с помощта на калашници е стряскащо и недопустимо. А...
В 13 часа и 22 минути във вторник агенция "Фокус" цитира вицепремиера и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов: "Ситуацията с пожара на Витоша в момента е контролируема. Ако се усложнят нещата, бихме могли да се обърнем за помощ от чужбина. Към настоящия момент имаме само необходимата кореспонденция, но не се нуждаем от подобна помощ".
Имаме изключително добра организация. „Димът, който се вижда, ще продължи да го има и в следващите дни. Но това не бива да създава притеснение", каза Цветанов - пише "Фокус".
В 15 часа и 22 минути пресцентърът на българското Министерство на външните работи съоБщи: "В телефонен разговор днес израелският министър на външните работи Авигдор Либерман информира българския си колега Николай Младенов за решение на израелското правителство да изпрати в България два специални самолета Air Tractor за борба с незатихващия трети ден пожар на Витоша. Всеки самолет е в състояние да превозва 3 тона вода. Самолетите се обслужват от четирима пилоти и четирима души наземен персонал, както и още 5 други специалисти. Със самолетите ще пристигне и 2000 кг. специализирано оборудване, вкл. пожарникарски маркучи. Самолетите вече са излетели от Израел и след две технически кацания се очаква да пристигнат в София в ранните часове на 04 юли 2012 г."
Малко по-късно /на интернет страницата на правителеството не е посочен часът на публикуването на съобщението/ пресцентърът на МС съобщава: "Премиерът Бойко Борисов прие предложението на колегата си Бенямин Нетаняху израелски самолет да се включи в гасенето на пожара на Витоша. Подробностите около изпращането на самолета са уточнени в телефонен разговор между министрите на външните работи на България и Израел. Сътрудничеството между двете страни е израз на традиционните отношения на приятелство и взаимопомощ, особено в случаи на овладяване на последиците от природни бедствия. В края на 2010 г. деветдесет български огнеборци се включиха в потушаването на унищожителен горски пожар край Хайфа".
По държавното радио последваха уточнения от вътрешното ведомство и лично /както е прието да се казва в България/ от премиера Бойко Борисов откъде ще черпят вода самолетите - имаше леко разминаване между язовир "Искър" и Панчарево, но така или иначе излизаше, че израелски самолети ще помагат да се гаси пожарът. Според държавното радио той обхваща около 150 декара.
В 16 часа министърът на земеделието и горите Мирослав Найденов заявява пред БНР: Пожарът на Витоша се локализира, а около петдесет декара е засегнатата територия. Найденов допълни, че "отстрани се вижда доста по-страшно, защото има много пушек, но пожарът не е толкова страшен".
По същото време пресцентърът на МВР съобщава: "От съображения за сигурност гражданите няма да могат да използват водоема за почивка и спорт. След 16.30 часа Пресцентърът ще разполага с видеоматериал.Очаква се в два часа след полунощ в страната ни да пристигнат два израелски самолета, оборудвани за гасене на горски пожари. Летателните машини ще се обслужват от 13-членен екипаж и ще се водоснабдяват от яз. „Искър". От съображения да сигурност, до приключване на работата на самолетите, гражданите не бива да използват водоема за почивка и спорт".
В 18 часа държавното радио цитира вицепремиера Цветанов, според когото България е отказала на Израел предложената помощ, защото има сили да се справи сама. Дежурен репортер от нюзрума на медията ни потвърди, че Цветанов наистина е казал това.
Същевременно бе съобщаено, че обхванатата от пожара площ е между 200 и 250 декара.
Какво всъщност става в държавата?
Знае ли лявата ръка какво прави дясната?
Има ли пилот в самолета, наречен "България"?
И, както питахме по повод на смъртта на едно 22-годишно момче преди няколко дни, какво още трябва да се случи в България, колко още декара трябва да изгорят, колко души още трябва да бъдат заклани и застреляни, за да се разбере, България е една болна страна, в която нещата не могат да продължават повече така?
Впрочем, днес бяха застреляни още неколцина.
Това лято учениците ще са добре дошли и в университетска библиотека, тази на Нов български университет. Библиотеката обявява кампания “Лятна класна стая”, насочена изцяло към обучаващите се в горен курс на средните училища.
Учениците ще имат пълен достъп до всички книги, аудиозаписи и филми за и по произведения, включени в учебната програма по литература. Ще могат да разлистят и всички интересни популярни и научно-популярни списания, а в компютърната зала освен в интернет, те ще могат да сърфират из лицензирани електронни речници и енциклопедии.
От библиотеката се надяват тази кампания да стимулира учениците да продължат академичното си обучение в бъдеще. Но преди да се стигне дотам, учениците трябва да завършат все пак гимназия, затова всеки записал се за лятната читалня ще получава на своя имейл електронен пътеводител на изучаваните произведения по литература към съответния клас.
Може би не подозирате, но раят се оказва, че е в България. За изнервения от жегите и предстоящия скок на ток, парно и вода българин нещата може би не стоят така. Или поне не точно в този момент. За северните ни съседи румънците обаче раят се намира именно в България. Или поне данъчният рай. Румънските инвеститори се оказват силно привлечени от нашата страна заради по-ниските данъци. Причината е, че сравнявайки родните си данъци с българските, съседите са установили, че за тях е доста изгодно да инвестират именно у нас. Докато плоският данък в Румъния е 16 процента, у нас той е само 10 на сто, ДДС пък е в съотношение 24 към 20 на сто. За разлика от самите нас румънците намират и данъчната ни администрация за ефективна. Така част от румънския бизнес практично е преценил да се пренесе и да пренасочи капиталите си в България. В което, разбира се, няма нищо лошо. Едва ли ще се намери разумен човек, който да оспори необходимостта и ползата от инвестиции в страната ни. Особено във...
Емисията е факт. Лихвата не е висока. Интересът е голям. В крайна сметка, фискалната стабилност започва да се отплаща. Следваща цел – висок рейтинг и ниски лихви като в Германия.
От прессъобщението:
Република България емитира облигации на стойност 950 млн. евро при лихва от 4,25% с падеж 9 юли 2017 г.
2 юли 2012 г.
PRESS RELEASE
Емитент: Република България
Кредитен рейтинг: BBB, стабилна перспектива (S&P) / Baa2, стабилна перспектива (Moody’s)
Водещи мениджъри на емисията: BNP Paribas, HSBC, Raiffeisen Bank International
Номинал: 950,000,000 EUR
Падеж: 9 юли 2017 г.
Купон: 4.25%, годишно
Спред спрямо средната цена на лихвените суапове: +320 базисни пункта
Емисионна цена: 99.182%
Доходност: 4.436%
Държавните компании са толкова проблемни, че заслужават отделна рубрика – под името "държавен капитализъм".
Български пощи се класира първа в рубриката със загуба на повече от половината си пазарен дял само за 6 години.
Пазарен дял на Български пощи ЕАД
Източник: ИПИ, Либерализацията на пощенския сектор в ЕС и ефектите върху България
Не ме питайте как, но се добрахме до въпросната рекичка, направи се всичко необходимо за да може помпите да бачкат, дълбочина, водозбор и т.н. – като искам да подчертая, че дебитът, който естествено се вливаше в импровизираното езерце, беше ПО-ГОЛЯМ от този на помпите, демек АКО (а не ни ги) бяха доставили, щяха да се изхвърлят ХИЛЯДИ литри в минута, а не както от хеликоптера 5 кубика … СМЕХ! 5 кубика са крайно недостатъчни и НЕСРАВНИМИ с това, което ние МОЖЕХМЕ да причиним.
Ваня Несторова е завършила право в СУ "Св. Климент Охридски" през 1991 г. От 1992 г. е прокурор. През 2011 г. завършва магистратура по европейско право. От 2006 г. е ръководител на сектор "Противодействие на изпирането на пари" към ВКП. - Госпожо Несторова, защо делата за пране на пари са толкова популярни напоследък? Най-краткият отговор е, защото те са изключително ефективен способ за борба с организираната престъпност и корупцията и за отнемане на облагите от престъпна дейност. С осъдителната присъда за изпиране на пари, освен че лицето бива наказано за това, че е получило имущество, придобито от предходно престъпление, разпоредило се е или е извършило с него други действия, посочени в закона, то това имущество задължително се отнема в полза на държавата. Дейността ни в тази насока е функция и на предприетите в последните 20 години мерки за активизиране на това противодействие в европейски и международен мащаб. Приети са редица документи – конвенции, рамкови решения,...
По-малко от седмица след опиянението на последния Европейски съвет, който утоли жаждата за краткосрочни мерки и дълготрайни решения за края на кризата и бъдещето на ЕС, и ето, че резултатите от форума на върха са преосмислени. В отрезвените страни членки се леят жалби срещу пакта за фискална дисциплина и създаването на Европейския стабилизационен механизъм. Сипят се критики за ограничаването на националния суверенитет и пробива в бюджетните правомощия. Надига се вето на операциите по закупуването на държавни облигации от европейските спасителни фондове. Кошмарните спомени от рутината на живота от антикризисна среща до нов спасителен план отново плуват във ферментиралата действителност. Мерките „Старо вино в нови бутилки” се оказаха оцетно кисели. В трудното време кипят все плътни и горчиви жилки – национализъм, прекомерна задлъжнялост, егоизъм, ниска производителност, популизъм, липса на гъвкавост на пазара на труда, утаили дълбоко способността за компромис между европейските...
Едва ли има почитател на рока, който да не тачи легендарната група The Doors и още по-легендарния й лидер Джим Морисън - поет, секс символ, пияница, певец, скандалджия, провокатор, или с друг думи - идеален първообраз за всеки бунтар... В началото на деведесетте години Оливър Стоун разказа историята на групата с чудесен филм, а онези от нас, които съжаляваха, че са се родили прекалено късно и
Владимир Шопов
Съвпадението на футболния триумф на европейския юг с дипломатическата атака на Италия и Испания на последния съвет в Брюксел е твърде изкусително, за да бъде пропуснато. Повечето коментари веднага след срещата му се предовериха, може би поради края на дългата поредица от съвети, в които Германия спокойно постигаше всички свои цели. Избирането на новия френски президент Франсоа Оланд отвори възможностите за подобно развитие, но то не е факт, поради негово рязко и успешно влизане на европейската сцена, а се дължи на стратегията за разширяване на двустранния диалог с Германия и привличането на Италия и Испания. Всъщност, резултатите от този съвет могат да бъдат интерпретирани именно като фактическата поява на тази de facto тройна коалиция, независимо от известната пасивност на Оланд около маневрите на испанския и италианския премиери. Противно на заявените желания на Германия тези държави успяха да извоюват две отстъпки – банки ще могат да се рекапитализират директно, а не през правителствата на съответните държави и спасителните фондове, от който ще остане само един, ще могат да купуват дълг на закъсали страни-членки на еврозоната. Германия наистина отстъпи, но отново придвижи напред по-съществените си стратегически цели.
Тактическото отстъпление на Ангела Меркел има и други причини освен чисто дипломатическото разместване след победата на Оланд във Франция. Първата е, че тя предпочита повече Марио Монти като партньор в Рим, отколкото наличните или вероятните му алтернативи. През последните месеци неговата популярност след поредицата вътрешни реформи постоянно спада, а подкрепящите го партии все по-често говорят за предсрочни избори. И докато всички продължават да гледат на Силвио Берлускони като на най-лошия възможен вариант на италианския популизъм отдолу се надига обществена вълна в подкрепа на бившия комик Бепе Грило, чиято политическа мисъл е още по-екзотична от тази на магната. Избягването на предсрочни избори дават на германския канцлер поне още година възможност за работа с Монти и пространство за още реформи в страната. Друга причина за нейното отстъпление произтича от ясното й разбиране за политическата тежест на Италия и Испания и невъзможността спрямо тях да бъдат приложени съвсем същите директни техники на натиск, както това са случи по отношение на малките страни от европейската периферия. Още с избирането на десницата в Испания премиерът Мариано Рахой успя да си издейства отстъпки от страна на съюза по отношение на бюджетния дефицит на страната и даде заявка за по-настъпателно поведение в сравнение със своя предшественик. Това поведение продължи и при отпускането на 100-те милиарда евро помощ за испанските банки. Марио Монти също на няколко пъти даде да се разбере, че Италия не е Гърция.
Независимо от всичко това победата на Юга изглежда пирова. Стратегическите параметри остават все така „германски“. Достъп до ресурси ще има само при спазване на изискванията за фискална дисциплина и цялата поредица от критерии, които съюза наскоро въведе. Германия не е направила и крачка встрани от позицията си „пари срещу контрол“. Достъпът до средства ще бъде разрешен едва когато е създадена нова контролна структура над големите европейки банки, а това ще се случи чак когато немския канцлер е убеди, че нейните правомощия, мандат и правила удовлетворяват страната й. Макар засега да избягват унизителния контрол на „тройката“ (Международния валутен фонд, Европейската централна банка и Европейската комисия) страни като Испания ще бъдат длъжни да подписват меморандуми за сътрудничество, чието съдържание тепърва ще се уточнява и което ще прилича много на сегашните документи, по които се движат Гърция и Португалия. Темата еврооблигации си остава замразена независимо от настояванията на южната група. Исканият от нея пакт за растеж бе приет, но той е доста беззъб, в него няма лесни публични пари, за ефект ще се разчита на сложни инвестиционни проекти, които никога не са били особена сила на тези държави. Освен това, в чисто съдържателен план пазарната концепция за растеж напълно доминира в пакта (разширяване на единния пазар, либерализация на повече сектори е сектори и т.н). Като допълнение към тези аргументи от последните дни става видимо, че този път Меркел е оставила част от тежката работа и за други държави в нейната, по-малко видима коалиция. В случая това са Финландия и Холандия, които далеч не са особено склонни да приемат новите права на стабилизационните фондове да купуват дълг на закъсалите страни.
По всичко личи, че новината за големия дипломатически успех на европейския юг е силно преувеличена. Ясно е, че Германия има срещу себе си по-стегната и организирана група от опоненти и ще й се наложи да прави повече отстъпки, в сравнение с времето на дуета Меркози. Но тя продължава до голяма степен да контролира дебата, основните принципи и параметри на предлаганите промени и времевата рамка, в която се случват нещата. Това, което истински може да промени статуквото са немските избиратели, когато получат възможност за това след година. До тогава основната трудност на Меркел ще бъде медийната интерпретация на тактическите отстъпки, които ще трябва да прави от време на време, а не овладяването на някаква сериозна алтернативна визия за развитието на Европа.
Активисти на БСП събират подписи за АЕЦ “Белене”, като целенасочено подвеждат хората, че подписката е за поевтиняване на тока. Част от хората не четат и подписват. Вчера бях заедно с икономическата комисия в “Козлодуй” и разгледахме четирите възможни площадки за строеж на допълнителен седми блок. За пореден път след разговори със специалисти се убедих, че [...]
Заседнали сте в ежедневната си рутина? Спрете да се състезавате с вашите конкуренти по цени и започнете да го правите по въображение. Тук ще откриете няколко начина , които могат да засилят креативността на екипа ви и да накарате конкуренцията да ви диша прахта.
1. Бъдете сериозни.
Задавайте си 3-те основни въпроса, отново и отново: “Защо?”, “Какво ако?” и “Защо не?” Това ще ви помогне да си отклоните фокуса от общоприетото мнение, като ви насочи върху “какво може да бъде”, а не “какво е.” Целта тук е една – да се достигне до прозрение чрез обикновения поглед. Някои нововъведения и добри идеи се крият в простото, но не се достига до тях поради факта, че разсъждаваме в определени рамки.
2. Насърчавайте куража.
Когато чуете или ви представят една лоша идея, не я отхвърляйте веднага – дълбайте в нея, за да видите детайлите и защо не ви се вижда добра. Отговорете с “Разкажи ми повече за тази идея,” “Какво ви доведе то тази идея?”, “Има ли нещо друго, което бихте искали да добавите към тази идея?” и “Как виждате нейното развитие?” Това ще позволи на вашия събеседник да продължава да мисли в тази насока. Да, първите 9 идеи може и да не стават или да не са нещо особено, но това ще го мотивира и окуражи и 10-тата би могла да е идеята с голямо “И.”
3. Предизвиквайте предложения.
Дали екипът ви отделя 15 или по-малко минути на ден за брейнсторминг? Ако не, време е да го въведете като традиция, защото след тези 15 минути, вие може да имате не само карта на добре очертани възможности, но ще знаете кой как мисли и вижда нещата. Правете го често, правете го конструктивно.
4. Мислете на дребно.
Запомнящите се преживявания не изискват големи бюджети.Това ми напомня за една компания, която не разполагаше с големи бюджети и вместо да раздаде на своите служители бонуси от по 200 лева, компанията ги заведе в голям универсален магазин и им раздаде бонус карти за тази сума. Служителите все още говорят за деня, в който са ги изстреляли от работните места, за да пазаруват за себе си. Поуката е, че влагането на креативност ще даде много повече резултат от необмисленото хвърляне на пари и ресурси.
5. Развийте конвенционалното мислене.
Идентифицирайте широкоприложимите практики във вашата индустрия и вижте дали има начин да направите продукт или маркетинг план в обратната посока. Създайте нещо извън рамките и по възможност в противоположна насока. Това реално ще ви отличи и ще ви направи еквивалент за уникалност в индустрията. Всички знаем за поне един в дадена ниша, който прави обратното на всеобщото разбиране. Ако няма такъв във вашата индустрия, смятайте го за възможност.
А ето и две упражнения, с които да “извлечете” тази креативност от вашия екип:
Пресъздайте сцена от филм.
Намерете снимка от филмова сцена и помолете хората да си представят какво би се случило, ако това е само отрязък от нея. Вижте как работи въображението им. На една конференция видях това да се случва със снимка, на която една жена държеше мобилен телефон, заглеждайки се от шофьорската седалка на колата си към нещо отзад. Дали я преследват? Или казва на децата си отзад да бъдат по тихи? Започнете с такова забавно упражнение. То наистина ще донесе необходимата креативна енергия в стаята.
Превъплатете се в образ.
Подберете няколко имена и кажете на всеки един участник в екипа да си избере герой. Може да е всякакъв – Стийв Джобс, Бритни Спиърс или някой филмов актьор. Организирайте им брейнсторминг на тема, какво биха направили на момента, ако бяха точно тази личност. Ще видите, че те ще започнат да мислят по един различен начин, който ще е присъщ за съответния човек, който играят. Това упражнеие ги поставя в различна позиция и разчупва мирогледа им. А впрегнато в друга посока, например работата, то често ражда интересни, алтернативни идеи и креативна насока в мисленето.
Банко Стоянов: 5 уникални начина да печелиш с Креативност is a post from: Boris Domain -The Marketing Creative Space
Към 2011 г. минималната работна заплата в България се равнява на 138,46 евро. В Ирак, който бе изравнен със земята, минимална работна заплата е в размер на 146,91 евро. В Ливан, където петрол няма, минималната работна заплата е 247,02 евро. В Босна и Херцеговина, която не е член на ЕС и скоро няма да бъде, минималната работна заплата е 164,09 евро. В Папуа Нова Гвинея, която е изключително слаборазвита страна и разчита основно на земеделието, където са заети приблизително 72 % от трудоспособните на острова, минималната работна месечна заплата възлиза на 141,70 евро. "Икономическият гигант" остров Вануату се радва на минимална заплата в размер на 213,70 евро.
на този линк можете да намерите снимки документиращи зараждането на пожара и бързината с която институциите са реагирали.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=3507859100631&set=a.3507844020254.2139452.1396437978&type=1&theater
Учените от ЦЕРН ще обявят сензационното откритие в сряда. Божествената частица наистина съществува. Хигс бозонът, който беше липсващата част от пъзела за сътворението на света, е намерен. Учените от ЦЕРН ще обявят сензационното откритие на пресконференция в сряда, пише вестник „Дейли Мейл“, цитиран от dartsnews.bg. Учените са 99,9% сигурни, че са открили липсващата „божествена частица“. Теорията за сътворението на света гласи, че точно Хигс бозонът е дал маса на частиците, изграждащи атома. Вече петима светила в теоретичната физика са поканени на събитието в сряда. Това допълнително подхранва спекулациите, че частицата е открита след няколко ...
Продукти:
400г заквасена сметана
1/2ч.ч. пудра захар
10г желатин
1 ванилия
3- 4 кайсии
1ч.ч малини
кокосови стърготини за поръсване
100г шоколад
Приготвяне:
В купа се слага заквасената сметана и пудрата захар. Желатинът се разтваря в съд с хладка вода. Сметаната се разбива с миксер на крем. Плодовете се измиват. Кайсиите се режат на тънки ладии. Плодовете се объркват заедно със сметаната. Взема се метална касерола. Налива се вода и съдът се поставя на включен котлон. В нея се потапя съдът с желатина. Бърка се до пълно разтваряне. Внимава се да не заври желатиновата течност. Както е топла се прибавя към стеановия крем. Бърка се непрекъснато докато се усвои напълно желатинът. Плодовата фантазия се разпределя равномерно в кексова или тортена форма, предварително облепена с пластик- фолио. Поръсва с кокосови стърготини. Десертът се замразява в камера или фризер. Както е замръзнал се реже на парчета. Преди поднасяне парчетата се поливат с разтопен шоколад.
Един от признаците, по който ще познаете къде се мъти проблем за властта, е низходящата йерархия на прехвърлянето на отговорностите, които се възлагат на оправдаващите се министри. Сега на витошкия пожар, с който четвърти ден не може да се справи държавата, е оставен да се пържи земеделският министър Мирослав Найденов, когото Борисов обича да взима за мезе- ту шеговито ще го срита „каратистки” по кокалчетата пред репортери по време на посещение в чужбина, ту пък ще му нареди пред камерите да „бяга” еди къде си, за да изпълнява някаква задача.
Тази сутрин министър Найденов изигра твърде неубедително пред камерите на БНТ ролята на дубльор на главния пожарникар на републиката в отсъствие на титуляра. Свикнали сме да виждаме „Миро” ( както фамилиарно го наричат от обслужващия медиен персонал) в ролята на защитник на „Стара планина” като специалист по стандартите на колбасарството, но превъплъщаването му в ролята на пожарникар в полите на Витоша определено подсказва двоен стандарт на властта в поемането на отговорност. Шефовете Борисов и Цветанов явно не желаят да се излагат в ролята на безсилни огнеборци пред лицето на някакви си 5 хектара пожар и пращат земеделския министър да украсява екрана на фона над гъстите облаци дим край столицата. В този кадър няма героизъм, няма повод за хвалба.
Именно с малкия размер на огъня Мирослав Найденов се опита да минимизира щетите от парещите въпроси. Но се получи парадокс: от една страна пожарът бил малък, особено ако го сравним с хилядите хектари, който горят в момента в Италия, като Найденов. Но в същото време излиза, че с това нашенско пожарче се налага да водят война и доброволци от цялата страна, сякаш в системата на пожарната не получават заплати 20 000 души.
Един популярен телевизионен смешник непрекъснато питаше: „абе, къде е Батко?”. Пак от това шоу известен стана отговорът : „ В Русия съм, в Русия съм”. Не знам какво му е смешното, но публиката се заливаше от смях. Тогава да опитам и аз:
-Абе, къде е Бат’ Бойко? Той не беше ли пожарникар по професия? Отгоре на всичко гори не просто билото над столицата, а околността на село Бистрица, акваторията на „Бистришките тигри”, с които Бат’ Бойко рита мачлета.
Отговорът е ясен: „в Русия е” и това никак не е смешно. Казусът с пожара на Витоша, слава на Бога, не е толкова драматичен, както трагедията при пожара и потъването на подводницата „Курск” на 15 август 1999 г., когато Путин се скри от медиите в страната и предизвика гнева им. Но и България не е Русия. Тук символиката е подобна, макар и в умален вид.
Размерът обаче в този случай няма значение. Нали говорим за символика! И ние си имаме си автократ на власт, който отговаря само за успехите. Не можеш да го видиш с противопожарна каска, макар да му отива именно на него да я нахлупи. Вместо това властите коткат доброволци и демонстрират „сдобряване” с недоволните от горската политика граждани. Пред БНТ земеделския министър се умиляваше, че в бедата днес сме единни- почти се зарадва на пожара, който явно се вижда на управляващите като пренебрежимо малко късо съединение в сравнение с избухналия наскоро гняв на протестиращи граждани.
Впрочем една от разликите между трагедията с „Курск” и реакцията на Путин тогава и сегашното „странно” отсъствие на Борисов от мястото на събитието е в различните етапи на овладяването на медийния пожар. През онзи август 1999 г. в Русия медиите все още бяха свободни и остро нападнаха Путин. Това го вбеси и само месец по-късно започна масирана разправа със свободата на медиите в Русия. Докато Борисов отдавна е овладял този пожар в България и сега се радва на уюта, който си е гарантирал. Защото не е изчезнал от техния пиедестал-тъкмо напротив. Грее навсякъде, където може да извлече полза от успеха. Появи се например на другия край на България да се изкаже за залавянето на наркотици и дори изиска Европа да му благодари за свършената работа по спирането на пратката. Но не си цапа имиджа в задимените околности на селото, където ще отиде да рита мачле и да потупа по рамото спасените от задушаване бистришки тигри само, когато е сигурно, че това може да се нарече успех- а Борисов ще намери начин да извърти пепелището в своя полза, ако не като спасител, то като благодетел на спасените от бедствието, в това не се съмнявам.
За урок на Борисов и неговото бягство от непредсказуемия пожар служи и премълчаният от медиите провал на заместника му Цветан Цветанов, който се изложи с обещанието огънят на Витоша да бъде потушен „до края на светлата част на деня” часове след неговото избухване . Стана ясно обаче, че стихията не се подчинява на пожелания. И Цветанов се отмести от сцената, за да застане на нея да диша пушилката „момчето за бой” от земеделското министерство. Какво да прави на тази сцена самият Борисов тогава- там мирише на проблем, дори на провал, след като вече четвърти ден най-експертното за такива ситуации правителство в света, което си има пожарникар за премиер, не може да се пребори с един нищо и никакъв, хиляди пъти по-малък проблем от европейския пожар в Италия.
Но знаете ли кое е най-изпепеляващото насред тази огнена тема? Оказва се, че българите, за щастие, все пак, са в състояние да покажат съпричастност, гражданска солидарност и реакция, когато става дума за гората (поне). Но за изгорялата медийна свобода няма желаещи да литнат на крилата на протеста на „Орлов мост”. Само на метри от орлите на моста срещу тази свобода символично и безнаказано „стреля” съветският колонизатор с вдигнатото над България оръжие на лъжата за „освобождението” ни от окупаторите.
Но какво да се чудим- самият министър-председател Борисов не само не знае, че тъкмо СССР обявява война на България( ние сме единствената държава, на която, преди настъплението срещу Япония, Съветският съюз обявява официално война !), но и заяви на международен форум на 8 юни в софийския хотел „Шератон”, че е било обратното. Гафът му солидарно бе задушен чрез премълчаване в българските медии.
Явно потребността на нашето общество от свобода е на горско ниво въпреки градския граждански характер на протестите в защита на гората.
Преди време през световните блогове за маркетинг мина една вълна постове, в които Големите обясниха каква е стратегията им за писане и поддържане на блога. Реших да си направя един самоексперимент и да се опитам да опиша как се случват нещата при мен. Това ще ми помогне да си дам сметка за някои неща, а и (надявам се) ще провокира колеги да споделят техния опит. Да видим сега какво съм научила за тези 5 години
Накратко, това е. Все си мисля, че за толкова време съм открила идеалния вариант за блогване, но промените тук се случват постоянно и постепенно. Стилът на писане и създаване на съдържание се е променил много от, да речем, две години назад, а и ще продължи да се променя.
Много се надявам други блогъри да разкажат собствен опит, защото не ми се слушат само историите на Mitch Joel или Jason Falls. Затова напишете пост или споделете опит в коментарите!
___
снимка: Simply Bike
Още по темата:
До този момент не се бях замесвала в темата с протестите за опазването на горите или за безумното фиаско, което са идеите за промените на законите. Не заради друго, а защото повече от достатъчно хора се изказаха и изписаха повече от прекрасно и наистина нямам какво да добавя.
Докато не избухна пожарът на Витоша. Комитата много добре е хванал няколкото най-големи абсурда и колкото повече хора ги видят и ги осмислят, толкова повече реакции и действия ще има… надявам се. Протестите на Орлов мост, пък и няколко други събития през последните пет години ме карат да смятам, че много хора се събуждат от дълбоката социална летаргия, която ни е обхванала държавата и започват не само да имат собствено мнение, но и да са активни, да действат. Въпросът е на каква цена е тази активност и трябва ли Витоша да гори вече колко време, за да се реагира адекватно.
Линк към оригиналния му публикация.
Въпреки че истинските горски специалисти, експерти, еколози, планинари предупреждаваха, че неподготвени доброволци могат бързо да бъдат опечени от дивата стихия на огъня, ако не са минали съответното обучение, физически не са готови и нямат необходимото облекло и оборудване, просташките въпроси от вида „Сега, като гори гората, дали протестиращите от Орлов мост ще се качат да я гасят?“ бяха многократно зададени и не само зададени, ами и изречени с праведен гняв срещу тези лоши „еколози“, които не разрешават да се излива бетон в планината, а бетонът, както знаем, не гори и пожар просто физически не е възможен… (текстът е почернен от мен, Е.)
Просташкият въпрос вече има отговор – Шествието за горите, планирано за 3-ти юли, се отлага. Защото, каква изненада, хората, които са движещи сили на тези протести, първи отидоха да гасят и да помагат и няма как да са на две места едновременно.Колко добре се справи властта с това бедствие? Предният ми текст получи квалификацията „неконструктивно политиканстване“ заради „претенцията на блогърството за някаква си съдническа позиция“, затова сега временно ще се откажа от способността си да мисля логично и да вадя заключения, а само ще споделя факти и цитати от други хора и медии, тук-там подкрепени от некое друго въпросче:Мирослав Найденов, министър на земеделието и храните:– По отношение дали ще търсим чуждестранна помощ, разбирате, че става въпрос за петдесет декара. Ако поискаме чуждестранна помощ за 50 декара, те ще ни се смеят.
(Кое е по-лошо, да ни се смеят или да загасим пожара? Ако е само 50 декара, защо ни е трудно да се справим?)
Специално за хеликоптерите:Медиапул: Междувременно двата военни хеликоптера Ми-17 прекратиха участието си в акцията, тъй като по информация на Цветанов са изчерпали летателния си ресурс през последните 24 часа.Военните имали повече от два хеликоптера, но не можели да ги ползват. (почерненетото е от мен, Е.)Вицепремиерът обаче не внесе яснота кое налага използването на частна структура вместо ресурса на държавните машини
Още през септември 2010 година военният министър Аню Ангелов заяви, че през лятото на 2011 година към ведомството ще заработи ново звено “от три или четири вертолета Ми-17 за гасене на пожари и спасителни операции”. Точно една година по-късно се оказа, че Министерство на отбраната няма такъв ресурс. (почернененото е от мен, Е.)
Пред Mediapool от пресцентъра на ведомството обясниха, че МО има повече хеликоптери, но само два броя подвесни системи за гасене на пожари. По този начин на практика другите хеликоптери не могат да се използват. Според експерти осигуряването на такива системи за един хеликоптер струва около 1 млн. лева.
За последно Бойко Борисов обяви, че новите вертолети “Кугър” ставали предимно за пустинята, защото нямали противообледенителна система, наречена от премиера “обледенителна”. С това бе обяснено защо скъпоструващите военни машини не могат да бъдат използвани пълноценно при спасителните операции в село Бисер.
Хеликоптерите на МО обаче редовно се ползват за бърз транспорт от премиера, а разходите за осигуряването му се смятат за секретни.
(Това нормално ли е? Адекватно ли е? Като бройка, организация, оборудване?)
От часът на Милен Цветков (Нова ТВ)
За доброволците:
Владимир Йончев, Offroad Bulgaria
„Тези хиляди, ще дойдат, ако има пряка нужда. В момента, ние сме интерактивно общество, хора има предостатъчно.“„Проблемът не е в човешкия ресурс, проблемът е да се осигурят адекватни подходи към огнището.“
Асен Генов, за организацията:
„Трудно мога да кажа, че при нас имаше на такова ниво организация. Пожарникарите, с каски, облекло, техника… трябваше да направят един преход от 3-4 часа, за да стигнат до хижа „Академика“, откъдето да направят нов преход, този път вече по стръмните урви и дерета с изпопадалите борове… “„Имаше един камион, който можеше да ги качи поне до хижата.“
Да си припомним, какво каза вчера вицепремиерът Цветанов:
Цветан Цветанов: Прогнозите са до края на светлата част на деня пожарът да бъде потушен, в основни линии, каза министърът.
В основни линии, ето как изглеждаше пожарът 24 часа по-късно:
Снимка: Василен Петков, 2-ри юли, около 22 часа вечертаТома Белев, бившият директор на природен парк „Витоша“, който с нагласен конкурс беше изхвърлен от поста си, пред Фокус:Той заяви, че служителите на Пожарна безопасност веднага, след като са достигнали до високото място, където се е разразил пожарът, са успели да прекратят разрастването му. Реакцията на пожара е адекватна, смята той. По думите му – ситуацията е изключително сложна, поради вятъра и това, че пожарът е възникнал на трудно достъпно място. Отговорностите за резервата, съгласно Закона за защитените територии, е на Регионалната инспекция по околната среда и водите. Борбата с пожарите се организира от Министерството на вътрешните работи, специално дирекцията Пожарна безопасност, каза Белев.(Обяснявам специално за „конструктивните“ читатели – Тома Белев трябва да заеме политическа позиция и той не може в този момент да внася раздори в екипа. Освен да похвали СЛУЖИТЕЛИТЕ и да каже чия е отговорността, безотговорно би било в този момент „неконструктивно“ да критикува неадекватните, които не са прости служители. Докато хора, които не са бивши директори на ПП „Витоша“ могат да го правят и ще го правят)
Появи се нова прогноза:Offnews 16.12 часа – подозренията са, че стихията много трудно ще бъде овладяна. Според информация на на OFFNews.bg голямата надежда за погасяването на пожара са прогнозираните за 8 юли валежиИ естествено, всички търсим под дърво и камък най-важното изявление –
Иван Бедров: Черпя бира, ако ми намерите изказване на доктора по пожарникарство и междувременно премиер на България, по темата за пожара на Витоша.
Сега е много модно едно парче – „И дим да ме няма“, с което може да поздравим премиера или, в краен случай, той да ни поздрави нас:
Свършвам работа и ДИМ ДА МЕ НЯМА,
стягам багажа и ДИМ ДА МЕ НЯМА.
изключвам телефона си и ДИМ ДА МЕ НЯМА,
не ме търсете известно времееее.
Дим, дим, дим, дим, дим да ме няма. (x3)И после кой от къде е !
Имаме нужда малко да разнообразим,
системата буксува трябва да се освежим.
Свободни сме да бъдем индивидуалисти,
а не просто щрауси-непукисти.
Времената се менят, парите се въртят,
идеалистите мълчат, кариеристите блестят.
Чупя се от мрежата и дърпам шалтера,
надалече заминавам довечера.
До този момент не се бях замесвала в темата с протестите за опазването на горите или за безумното фиаско, което са идеите за промените на законите. Не заради друго, а защото повече от достатъчно хора се изказаха и изписаха повече от прекрасно и наистина нямам какво да добавя.
Докато не избухна пожарът на Витоша. Комитата много добре е хванал няколкото най-големи абсурда и колкото повече хора ги видят и ги осмислят, толкова повече реакции и действия ще има… надявам се. Протестите на Орлов мост, пък и няколко други събития през последните пет години ме карат да смятам, че много хора се събуждат от дълбоката социална летаргия, която ни е обхванала държавата и започват не само да имат собствено мнение, но и да са активни, да действат. Въпросът е на каква цена е тази активност и трябва ли Витоша да гори вече колко време, за да се реагира адекватно.
Линк към оригиналния му публикация.
Въпреки че истинските горски специалисти, експерти, еколози, планинари предупреждаваха, че неподготвени доброволци могат бързо да бъдат опечени от дивата стихия на огъня, ако не са минали съответното обучение, физически не са готови и нямат необходимото облекло и оборудване, просташките въпроси от вида „Сега, като гори гората, дали протестиращите от Орлов мост ще се качат да я гасят?“ бяха многократно зададени и не само зададени, ами и изречени с праведен гняв срещу тези лоши „еколози“, които не разрешават да се излива бетон в планината, а бетонът, както знаем, не гори и пожар просто физически не е възможен… (текстът е почернен от мен, Е.)
Просташкият въпрос вече има отговор – Шествието за горите, планирано за 3-ти юли, се отлага. Защото, каква изненада, хората, които са движещи сили на тези протести, първи отидоха да гасят и да помагат и няма как да са на две места едновременно.Колко добре се справи властта с това бедствие? Предният ми текст получи квалификацията „неконструктивно политиканстване“ заради „претенцията на блогърството за някаква си съдническа позиция“, затова сега временно ще се откажа от способността си да мисля логично и да вадя заключения, а само ще споделя факти и цитати от други хора и медии, тук-там подкрепени от некое друго въпросче:Мирослав Найденов, министър на земеделието и храните:– По отношение дали ще търсим чуждестранна помощ, разбирате, че става въпрос за петдесет декара. Ако поискаме чуждестранна помощ за 50 декара, те ще ни се смеят.
(Кое е по-лошо, да ни се смеят или да загасим пожара? Ако е само 50 декара, защо ни е трудно да се справим?)
Специално за хеликоптерите:Медиапул: Междувременно двата военни хеликоптера Ми-17 прекратиха участието си в акцията, тъй като по информация на Цветанов са изчерпали летателния си ресурс през последните 24 часа.Военните имали повече от два хеликоптера, но не можели да ги ползват. (почерненетото е от мен, Е.)Вицепремиерът обаче не внесе яснота кое налага използването на частна структура вместо ресурса на държавните машини
Още през септември 2010 година военният министър Аню Ангелов заяви, че през лятото на 2011 година към ведомството ще заработи ново звено “от три или четири вертолета Ми-17 за гасене на пожари и спасителни операции”. Точно една година по-късно се оказа, че Министерство на отбраната няма такъв ресурс. (почернененото е от мен, Е.)
Пред Mediapool от пресцентъра на ведомството обясниха, че МО има повече хеликоптери, но само два броя подвесни системи за гасене на пожари. По този начин на практика другите хеликоптери не могат да се използват. Според експерти осигуряването на такива системи за един хеликоптер струва около 1 млн. лева.
За последно Бойко Борисов обяви, че новите вертолети “Кугър” ставали предимно за пустинята, защото нямали противообледенителна система, наречена от премиера “обледенителна”. С това бе обяснено защо скъпоструващите военни машини не могат да бъдат използвани пълноценно при спасителните операции в село Бисер.
Хеликоптерите на МО обаче редовно се ползват за бърз транспорт от премиера, а разходите за осигуряването му се смятат за секретни.
(Това нормално ли е? Адекватно ли е? Като бройка, организация, оборудване?)
От часът на Милен Цветков (Нова ТВ)
За доброволците:
Владимир Йончев, Offroad Bulgaria
„Тези хиляди, ще дойдат, ако има пряка нужда. В момента, ние сме интерактивно общество, хора има предостатъчно.“„Проблемът не е в човешкия ресурс, проблемът е да се осигурят адекватни подходи към огнището.“
Асен Генов, за организацията:
„Трудно мога да кажа, че при нас имаше на такова ниво организация. Пожарникарите, с каски, облекло, техника… трябваше да направят един преход от 3-4 часа, за да стигнат до хижа „Академика“, откъдето да направят нов преход, този път вече по стръмните урви и дерета с изпопадалите борове… “„Имаше един камион, който можеше да ги качи поне до хижата.“
Да си припомним, какво каза вчера вицепремиерът Цветанов:
Цветан Цветанов: Прогнозите са до края на светлата част на деня пожарът да бъде потушен, в основни линии, каза министърът.
В основни линии, ето как изглеждаше пожарът 24 часа по-късно:
Снимка: Василен Петков, 2-ри юли, около 22 часа вечертаТома Белев, бившият директор на природен парк „Витоша“, който с нагласен конкурс беше изхвърлен от поста си, пред Фокус:Той заяви, че служителите на Пожарна безопасност веднага, след като са достигнали до високото място, където се е разразил пожарът, са успели да прекратят разрастването му. Реакцията на пожара е адекватна, смята той. По думите му – ситуацията е изключително сложна, поради вятъра и това, че пожарът е възникнал на трудно достъпно място. Отговорностите за резервата, съгласно Закона за защитените територии, е на Регионалната инспекция по околната среда и водите. Борбата с пожарите се организира от Министерството на вътрешните работи, специално дирекцията Пожарна безопасност, каза Белев.(Обяснявам специално за „конструктивните“ читатели – Тома Белев трябва да заеме политическа позиция и той не може в този момент да внася раздори в екипа. Освен да похвали СЛУЖИТЕЛИТЕ и да каже чия е отговорността, безотговорно би било в този момент „неконструктивно“ да критикува неадекватните, които не са прости служители. Докато хора, които не са бивши директори на ПП „Витоша“ могат да го правят и ще го правят)
Появи се нова прогноза:Offnews 16.12 часа – подозренията са, че стихията много трудно ще бъде овладяна. Според информация на на OFFNews.bg голямата надежда за погасяването на пожара са прогнозираните за 8 юли валежиИ естествено, всички търсим под дърво и камък най-важното изявление –
Иван Бедров: Черпя бира, ако ми намерите изказване на доктора по пожарникарство и междувременно премиер на България, по темата за пожара на Витоша.
Сега е много модно едно парче – „И дим да ме няма“, с което може да поздравим премиера или, в краен случай, той да ни поздрави нас:
Свършвам работа и ДИМ ДА МЕ НЯМА,
стягам багажа и ДИМ ДА МЕ НЯМА.
изключвам телефона си и ДИМ ДА МЕ НЯМА,
не ме търсете известно времееее.
Дим, дим, дим, дим, дим да ме няма. (x3)И после кой от къде е !
Имаме нужда малко да разнообразим,
системата буксува трябва да се освежим.
Свободни сме да бъдем индивидуалисти,
а не просто щрауси-непукисти.
Времената се менят, парите се въртят,
идеалистите мълчат, кариеристите блестят.
Чупя се от мрежата и дърпам шалтера,
надалече заминавам довечера.
„Искаме да имаме училище. Децата ни не говорят добре български, защото отиват да се учат в чужди училища”, категоричен бе Васил Лязе, дългогодишен председател на Управителния съвет на Фондацията „Православната църква на Българската Екзархия” в Истанбул.
Продължението от мотоциклетното пътешествие на Александър от щата Монтана към Аляска. Бяхме първо в Британска Колумбия, дълго продължихме през нея, навлязохме в Юкон – мястото на златната треска от края на XIX век, а за последно влязохме в Досън (Доусън) Днес ще продължим на правим щуротии в столицата на златотърсачите – Доусън (Досън). Приятелско предупреждение – прочетете първо Джек Лондон, потопете се в атмосферата и чак после съдете автора или изобщо мъжете :D Приятно четене:
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-kO6iEzDvplQ/TftnWCS2oJI/AAAAAAAAFeU/ymVJUf7qYzI/s848/P1010489.JPG[/IMG] Доусън-Canada-1.jpg Bob беше правил саунда на видеото което Рик ни показа предната вечер. Преди да дойде в Доусън, той е бил бракониер на стриди около Сиатъл. Изкефихме се здраво на тази случайна изненада, и след като го слушахме как свири на пианото, излязохме навън. Той също беше навън, на почивка с цигара. Ние се представихме, казахме че Рик ни разказа за него, а той отвърна: "Преди 20 години дойдох тук с 20 долара в джоба си... В момента в който си ги възвърна се махам." За ваше удоволствие намерих негово клипче (Редакцията искрено препоръчва да чуете клипчето – жестоко е! - бел.Ст.) След това спряхме до реката да разгледаме парахода S.S Keno още веднъж: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-kU3nBZHfx_I/TftccfcwgkI/AAAAAAAAFSU/OSjrCpszOv4/s800/P1010490.JPG[/IMG] Доусън-Canada-2.jpg Колегата се прави на капитан: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-r-0Oiy2CJw8/TftpwCwNgpI/AAAAAAAAFg0/lx68xZZUmhc/s800/P1010491.JPG[/IMG] Доусън-Canada-3.jpg Да не пропусна и аз: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-SGrMuFFKyIw/TtnM9xh1xwI/AAAAAAAAGVE/gpKGBTEHG-U/s800/P5210767.JPG[/IMG] Доусън-Canada-4.jpg За вечерта си купихме билети за
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-D4WhLGGGHqs/Tft0j5BMClI/AAAAAAAAFt0/zvcOSJHkdjc/s800/P1010509.JPG[/IMG] Доусън-Canada-11.jpg Хем ни е шубе и гадно, хем се заливаме от смях:
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-BQv72q5c23o/TftlIDkYWjI/AAAAAAAAFbs/4ii9Gv8aFDQ/s800/P1010510.JPG[/IMG] Доусън-Canada-12.jpg
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-R_rO7ZuSzPo/TftwIB0CHlI/AAAAAAAAFoA/lDPef_KXZuo/s800/P1010511.JPG[/IMG] Доусън-Canada-13.jpg
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-eL4_r_8sNgU/Tftq36xsh9I/AAAAAAAAFiE/imqHSRjbM10/s800/P1010513.JPG[/IMG] Доусън-Canada-14.jpg
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-JshL1cvwxQw/TftsoSdXk9I/AAAAAAAAFkE/NeXbw8sUycE/s800/P1010514.JPG[/IMG] Доусън-Canada-15.jpg Накрая дори получихме дипломи за простотията ни :)
[caption id="" align="aligncenter" width="640" caption="Дипломанти :)"][/caption] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-8Z9-Iz43TvI/Tftb7pOMw0I/AAAAAAAAFRQ/yLaVkfBH9Yo/s800/P1010515.JPG[/IMG] Доусън-Canada-16.jpg [caption id="" align="aligncenter" width="640" caption="още един с диплома ;)"][/caption] След като станахме, един от зяпачите ми вика: "На теб като че ли ти хареса." После останахме да се почерпим още, с нормално уиски де... Двойката с колата от първия ден също беше там, ние се заговорихме пак и те ни казаха къде какво да посетим. Оказа се че те познават остров Ванкувър доста добре. Накрая един здравеняк, също от остров Ванкувър, нахълта да коктейл с палец, ама капитана беше приключил. Здравеняка доста се ядосваше, мислех си да му кажа "Абе ако толкоз искаш палец ей сега ше намърдам моя в чаша уиски..." Като че ли не бях още чак толкова пиян, подтиснах тая мисъл и си разминах боя :) След това се запътихме към палатките. Пак имаше проверка за алкохол, но този път не ме спряха. Отново извадих късмет. Очаквайте продължението Автор: Александър Петков Снимки: авторът *Давам и двете транскрипиции, т.к. в книгите на Джек Лондон град Dawson се нарича Досън в българските преводи – бел.Ст. Други разкази, свързани сКанада – на картата: КЛИКАЙТЕ НА РАЗКАЗА ЗА ПОДРОБНОСТИWindows Phone на Microsoft се слави с добри отзиви от критиците, но най-често се игнорира от широката общественост.
Според проучване на Pacific Crest, Apple ще представи 7.85-инчовият iPad Mini с 8GB памет през октомври.
Как да се предпазим ефективно?
Борисов съавтор ли е на доклада за България на шефа на ЦРУ, г-н Уорлик? Този въпрос задава Илиана Беновска от "Радио К2" в свое питане до посланика САЩ в България Джеймс Уорлик. Следва писмото с нейните въпроси до посолството на САЩ по ЗДОИ (Закон за достъп до обществена информация), получено на редакционния имейл на Eurochicago.com
Дните на Чикаго в София се организират от фондация "Приятели на Чикаго", Столична община и Посолството на Съединените щати. Целта на събитието, което се провежда за втора поредна година в навечерието на 4 юли, националния празник на САЩ, е чрез създаване на граждански партньорства да се популяризира българо-американското сътрудничество и да се осигури обществена подкрепа за побратимяването на София и Чикаго.
Ето че дойде моментът да обявим ТОП автора на SocialEvo.NET за месец юни и това е нашата прекрасна приятелка Надя Петрова. Припомняме ви, че само преди месец призовото място се заемаше от Кристиян Богданов. Надя си извоюва това място със своите компетентни и интересни мнения … Подобни статии:
“100 маркетинг приказки” е резултат на дълга екипна работа между Димитър Николов, Поли Козарова, Стефан Русев, Тихомир Петров и Тихомир Димитров. Поредната, но в същото време единствената безплатна книга за традиционен и дигитален маркетинг с толкова обстойна информация, приложима на родния пазар, написана от български … Подобни статии:
Най-накрая Apple ще могат спокойно да пуснат своя iPad в Китай, след като стана ясно, че компанията е платила сумата от $60 милиона, за да може да използва името на своя продукт на този огромен пазар. Преди време компанията Proview Technology (Shenzhen) заяви, че още през … Подобни статии:
Автор: Кина Бъговска /БАЦКН/ Разговаряме с Мария Цанкова, главен експерт за българско гражданство и българи в чужбина, точно ден след като президентът Плевнелиев свиква Съвет за култура, духовно развитие и национална идентичност в президентството. Отправната точка е: „Изработването на национална стратегия за българите зад граница”. Поканени са министерството на външните работи, образователното министерство, социалното и здравно министерства, министерство на културата. Министерството на финансите и ДАБЧ ( Държавната агенция за българите в чужбина) са тези, които „изработват най- общата рамка на стратегията”. Благодарна съм ,че успяхме да си поговорим с госпожа Цанкова, ...
Одноактную пьесу Гарольда Пинтера „Любовник“ 1963 года ставит в Чикаго Soul Theatre. Устав от монотонной семейной жизни, муж и жена развлекаются “играми в измену”. Муж уходит на работу, потом возвращается в образе любовника, потом уходит и возвращается вечером в образе скучного мужа. Назавтра все повторяется сначала… Главную роль в спектакле “Любовник” исполняет основатель и художественный руководитель театра Рави Батиста. Soul Theatre существует с 2005 года. В Манифесте театра сказано о “светлой радости и заразительном смехе”, которыми должны сопровождаться спектакли. Каждый вечер – Зрелище и Развлечение: такова концепция театра. После рождения ребенка Рави Батиста на несколько ...
Според „Природата за хората и регионите" природозащитниците са виновни за избухналия пожар. Според организацията виновници за възникналия пожар в резервата „Бистришко бранище" са представителите на зелените организации Андрей Ковачев и Тома Белев. Те са участници в специално назначена комисия от МОСВ за справяне с последиците от бедствието върху смърчовите гори, които налагат мнението си да [...]
2004 - 2018 Gramophon.com