09/07/11 10:54

България падна от Швейцария с 3:1

Националният отбор на България по футбол записа нова загуба в квалификациите за Евро 2012, като този път падна от младия отбор на Швейцария с 3:1 като гост. България вече загуби шансове за класиране на форума, но въпреки липсата на напрежение за пореден мач футболистите на Лотар Матеус показаха слаба игра и липса на идеи. България поведе с 1:0 в деветата минута с гол на защитника Иван Иванов. Той се възползва от лошо избита топка от вратаря на Швейцария след удар с глава на Стилиян Петров при центриране от корнер и от един метър се разписа. Футболистът на Базел Джердан Шакири обаче вкара три гола за домакините (45+3, 61, 88) и даде сериозни шансове на тима му да се класира за първенството в Полша и Украйна. Домакините вече имат осем точки и продължават да мечтаят за Евро...