05/30/12 11:04

България падна от Турция с 0:2 в приятелски мач

Националният отбор на България загуби с 0:2 от Турция в контролна среща, която се игра във вторник вечерта в Залцбург. Головете вкараха Йомер Топрак в 22-та минута и Бурак Йълмаз в 90 -та минута.   Почти през цялата среща турските футболисти контролираха мача, а победата им можеше да бъде още по-изразителна.   Халфът на Реал Мадрид Нури Шахин уцели веднъж гредата, а Станислав Манолев направи невероятен пропуск в 40-та минута, когато от два метра не успя да вкара.   Това е първо поражение на българския отбор под ръководството на Любослав Пенев, след равенството срещу Унгария (1:1) и победата с 2:1 над Холандия преди няколко дни.   За България играха Стоян Колев (74- Пламен Илиев), Иван Бандаловски, Вальо Илиев, Николай Бодуров, Петър Занев, Станислав Манолев (74-Иван Стоянов), Светослав Дяков, Владимир Гаджев (78-Стефан Велев), Христо Златински (46-Илиян Мицански), Ивелин Попов (64-Александър Тонев), Емил Гъргоров (55-Борис Галчев).   Съставът на Турция бе: Мерт Гюнок, Исмаил Кьойбашъ (43-Хасал Али Калдъръм), Сердар Куртулуш (46-Хамит Алтънтоп), Бекир Иртегюн, Йомер Топрак, Емре Бельозоолу, Нури Шахин (78-Джанер Еркин), Арда Туран, Серджан Сарарер (89-Мустафа Пектемек), Умут Булут, Тунай Торун (78-Бурак Йълмаз).   По-късно през годината започват мачовете от квалификациите за световното първенство в Бразилия през 2014 година. Отборът на Любо Пенев ще срещне в тях Италия, Дания, Чехия, Армения и Малта.   "Може би момчетата бяха в лека еуфория след победата в Холандия и проспаха началните 30 минути, а това не трябва да се повтаря. Второто полувреме беше по-равностойно и имахме шансове да изравним, но вместо това в края допуснахме втори гол", заяви Любо Пенев след мача.   "Всички осъзнаваме, че ни чака още много работа и има грешки, които трябва да изчистим. Имам предвид и в технически, и във физически план. Не бива да допускаме да сме разконценрирани, както в началото днес. Не трябва да има дисбаланс в отделните линии. Постепенно оформям собствената си визия за отбора, но вратите са отворени за всички, които показват желание и възможности да играят в националния отбор", посочи още Пенев.