Наблюдението на новинарските сайтове от юли до началото на ноември 2012 г. регистрира няколко интересни нюанса в медийното отразяване на политическия живот. От една страна се запазиха устойчиви стари тенденции, от друга – започнаха да се оформят нови особености в присъствието на политическите субекти в новините. Какво показват детайлите? Първенецът Борисов: ...
Турски сериали
Знам, че ги обичате за туй ей ви ги на ;)
1. Турски филми и сериали - Форуми за турски филми и сериали
2. Топ 10 на турските сериали
3. Най-добрият турски сериал за 2009 г. - "Незабравима" по "Нова ТВ"
4. Пътеводител в турските сериали
5. “Изгубени години” – новият интересен и драматичен турски сериал
6. Всички турски сериали
7. „Любов назаем" - нов турски сериал по Нова телевизия
8. “Перла” – хитов турски сериал
9. Нов турски сериал тръгва по bTV
10. Кръщават бебета на герои от турски сериали
11. Serial4eta.info - Турски сериали Онлайн, Гледай филми, телевизия
12. "Сълзи над Босфора" - нов интересен турски сериал
13. Турски Сериали - Незабравима, Листопад
14. 10 часа турски сериали на ден по БЪЛГАРСКАТА телевизия БТВ
15. “Гордата Аси” – нов вълшебен турски сериал
16. Хитовите турски сериали развиват пазар за половин млрд. евро
когато онлайн се прави без знание за онлайн няма мяра и на едно се съвместяват Токуда, минерална вода Ком, Jana Tours, Овъргаз на два пъти, онлайн магазин за компютри, гледачки и Маг Сибила.
Наближава първото издание на WordCamp, на което имам честта да съм лектор. Бях си подготвил в главата много теми – от чисто принципни до строго технически.
В крайна сметка реших да споделя опита си, как може да преживява човек, в случая аз с извършване на разни нещица по Wordpress.
Ще се спра на следните неща (чернова)
Не е тайна, че от доста време се занимавам точно с това и си изкарвам хляба и бирата, главно с WP проекти, а от няколко дни съм на работа във фирма базирана в Ню Йорк, която предлага на клиентите си обучение и разработки базирани главно на WP.
Лекцията ще е практическа и пълна със примери, така, че да можете да започнете да работите още вечерта, ако имате желание и необходимите умения.
До скоро виждане на Wordcamp.
Aко пък искате да засегна друг аспект на този проблем – пишете ми коментар или в twitter – @bo_go
През 2003 г. общината създава фирма, притежаваща мажоритарен дял във всички софийски болници и поликлиники. По същество това е опит за скрита приватизация на всички лечебни заведения на куп. Докторските сдружения обжалваха и холдингът беше ликвидиран. За съществуването си успя да произведе безброй скандали – от назначения на роднини като шефове на болници, през фиктивен персонал с големи заплати, конфликти на интереси, непровеждане на обществени поръчки.
Независимо от това, че холдингът е ликвидиран, в момента правоприемникът му е предявил иск към всички докторици в ДКЦ-тата да платят наем със задна дата, неуточняван в никакви договори, със суми, изчислени на база поглед в тавана, за години назад. Успоредно с това общината е твърдо убедена, че всеки добър наемател на здравно заведение, със собствени средства трябва да извърши капиталовите ремонти, отлагани с десетилетия. Общината не е убедена, че трябва да съди създателите на холдинга (т.е. общината) и хората, източили средствата от него през годините. Общината е убедена, че лошите са докторите.
Притеснява ме това, че в обществото се трупа омраза срещу докторите, вместо да се трупа омраза срещу армията хрантутници в държавната администрация.
Притеснява ме и това, че здравеопазването е всъщност много по-реформирано от полицията, армията и съдебната система – но онези батаци са свещени крави, по-силни от всяка обществена група, включително народното събрание.
Днес си експериментирах с някой неща разработени от Mozillа през последните няколко месеца и успях да направя това. Този тип миксиране на съдържанието, може да се използва за обучение, презентации или каквото друго ви хрумне.
Какво точно се случва?
Докато върви видеото се издърпва съдържание от Wikipedia, Flickr и Twitter, което се показва контекстно в зависимост от това какво се говори на екрана.
В този сайт няма и капка флаш, всичко е HTML5, което значи, че браузъра ви трябва да го поддържа.
Бъгове
Разбира се, вече докладвах един бъг към един от проектите, но това не ви пречи да видите демото или да разработите свое.
Ще се радвам на мнение за това дали синхронизацията върви добре, защото при мен е ок, но на други компютри се оказва, че не е :)
На 27 юли 2009 г. Трайчо Трайков, заедно с колегите си от бъдещият кабинет Борисов, полага клетва в НС, която гласи буквално следното: „Заклевам се в името на Република България да спазвам Конституцията и законите на страната и във...
Това бе въпросът, който зададох в страницата „Дестинация Сирия“ във Facebook. Преди седмица направих тази страница с цел да популяризирам Сирия, като туристическа дестинация сред моите приятели и изобщо българските потребители на Facebook. Страницата е съвсем нова, още сме 65 души, но вярвам, че ще се увеличи този брой.
Според данните, българи, пътували в Сирия миналата година, са по малко от 200 души, докато според New York Times Сирия е в Топ 10 на най-желани дестинации за американците. На какво се дължи непознаването на тази страна в България, която е на 2000 км. от нея?
Със сигурност можем да кажем, че процесът на незнание има своите корени и от двете страни. След 90-те години на XX век отношенията между държавите са най-общо казано студени. И от двете страни днес мисиите са представени от временно управляващи мисия, съответно Салах Сукар в София и Бойчо Гюров в Дамаск. Студенината между Сирия и българия се увеличи след посещението на Филип Димитров в окупираната част на Голан. Тогава сирийската страна реши да прекрати много от отношенията си с България.
Днес положението може да се опише, като затоплящи се отношения. Стъпки за това бяха направени още в предишното правителство на БСП, а сегашното на ГЕРБ наследи започналия процес. Последваха няколко посещения, а през ноември се очаква визита на високо ниво от Дамаск. Заговори се, че дори полетите между Дамаск и София ще бъдат възстановени, но още нищо не е сигурно (за справка тези с Вашингтон отдавна са възстановени като символ на по-добрите отношения със САЩ).
На въпроса ми в страницата „Дестинация Сирия“, много от отговорите бяха свързани със Стария Дамаск, суковете на Алепо, планината Касиун. В момента в Сирия се приема реформа, която ще засегне туристическия бранш. Правителството е решило да инвестира в развитието на бреговата ивица, както и засилване на религиозния туризъм. Повече от 40% от посетилите Сирия за миналата година са хора, дошли да се поклонят или видят християнските светини, както и граждани на Иран и Турция, посетили ислямските центрове. Обекти, като Сент Симон, Сент Ананиус, Вратата на Павел в Дамаск, св. Текла в Маалула, манастирът на Сейдная, са доходоносни за Сирия, но също така все още остават непознати на българите.
Аз виждам развитието на отношенията между двете държави във включването на туристическите фирми в диалога. Те биха били добър посредник, като се засилят офертите за Сирия. Все още те остават на висока цена, сравнение с Тунис или Египет. Може да се работи именно в тази насока, за да се запознае българското общество по-добре със Сирия. А там определено има какво да се види.
Лихвени проценти по дългосрочни държавни облигации в местна валута
На графиката горе са лихвите по дългосрочни държавни облигации в ЕС – липсва само Естония, защото тя няма издадени облигации. В червено е България, в зелено са отбелязани проблемни страни (напр. фалирали, зависещи от МВФ или от друга външна подкрепа). Ясно се вижда как България се е разположила точно между тези нестабилни страни.
По-високи лихви от България имат само фалирали и поддържани от МВФ страни – Гърция, Латвия, Румъния, Унгария. На другия край, с най-ниски лихви, са Германия и Швеция, които имат стабилна фискална политика и доверие от пазарите.
Разлика между българските и немските дългосрочни лихви
Не винаги е било така. На следващата графика е динамиката на премията, която пазарът изисква от българските книжа в сравнение с немските. Вижда се как преди кризата премията намаляваше постоянно и беше стигнала до минимални и почти нулеви нива (в онзи период и нетният държавен дълг беше стигнал почти до нула).
От началото на кризата лихвената премия се покачи като върховите моменти бяха постигнати в края на 2008-началото на 2009 (когато правителството похарчи голяма част от резерва и се появиха слухове, че страната не може да се справи без МВФ). Следващият пик е в края на мандата на предишното правителство когато се оказа, че е постигнат рекорден бюджетен дефицит и резервът падна отново.
През първите шест месеца от мандата на сегашното правителство премията рязко започна да пада – това беше периодът, в който правителството твърдеше, че ще следва политика на стабилен и балансиран бюджет. Забележете, че дори гръцката криза не оказа влияние върху българската премия за риск – най-ниските нива на премията за риск постигнахме точно когато се разгаряше гръцката криза през март и април.
Обаче, българската премия спря да пада и се повиши веднага след това. Тогава стана ясно, че нашето правителство е имало свръхдефицит миналата година и ще следва политика на свръхдефицит и тази година. Политиката има последствия. Лошата политика има лоши последствия за доверието към страната.
Ялова парясница с криви крака. Така биха определили Кари Брадшоу в Горна. Но очевидно утопията за жена на 40, която си ляга с нов мъж всеки епизод допада на мнозина. По темата виждам издадени цели 2 книги, а световното величие Сидни Шелдън дори е написал/написала книга-менте с героиня Тили Багшоу.
Колко лесно едно откровение се превърна във фалшива илюзия за милиони.
За кратко ползвах последното KDE 4.5.1 но поради странен проблем, който караше всичко да работи едно такова лагаво се върнах на 4.4.3. Предполагам, че е нещо свързано с window manager-а, но понеже половин час търсене не ми реши проблема, просто се върнах на старата версия. Кофтито при подобни бъгове е, че е много трудно да изпратиш съобщение за грешка на разработчиците. В случая нямам никава конкретна информация, която мога им дам, за да ми помогнат. "Нещо ми е по-бавно спрямо старото" не е добър bug report и тъй като и аз не обичам да получавам подобни съобщения предполагам, че ефекта от оплакването ми ще е нулев. Ще изчакам следващата версия и тогава ще видим дали нещо се е променило, а междувременно ако някой има идея, моля да ме светне.
Средата е x86, slackware-current, kernel 2.6.33.4-smp, xorg 1.7.7, kde 4.5.1, nvidia binary crap 195.36.24, проблемът се изразява в бавно превключване между прозорците с alt-tab, по-бавна работа на konsole, dolphin и кажи речи всичко. Пробвах с изключени и включени ефекти, като с включени е просто по-бавно. Същата конфигурация и начин на работа в kde 4.4.3 - не се забелязват подобни проблеми.
Пет години по-късно учебната година започва "като по вода". В продължение на почти два месеца в част от общежитията на СУ нямаше топла вода. Опитайте да си представите август месец с 40-градусовите жеги без нормален душ. А сега си представете септември и есенния хлад без топла вода. Отчайващо. Изобретателността на изпадналите в беда студенти стигна до използване на електрически кани за вода, с които да стоплят по един леген за що-годе приемливо къпане. Целият този кошмар благодарение на тоталния административен хаос и безсилието на ръководството на университета да се справи с чисто мениджърски задачи. На този фон ректорът току се появяваше по медиите, за да се оплаче колко онеправдан бил университетът, как нямало пари, как от някъде трябвало да има пари, иначе... край. Воплите му бяха разнообразявани от време на време с епични изцепки, че СУ бил винаги първенец във всичко, че той е най-добрият, най-величавият университет и прочее. Когато напрежението ескалира и студентите започнаха да се организират за протестни действия, дори се бяха наговорили да отидат на първия учебен ден с хавлия и сапун, с магическа пръчка топлата вода бе пусната два дни преди 1 октомври. Действие, с което може би се обезсмисли протестът, но което в никакъв случай не измива срама за тези два месеца хигиенен геноцид в общежитията.
На стадиона на здравната политика се развива поредното интригуващо мачле. БСП и ДПС хвърлят от трибуните коктейли „Молотов“ , пълни със собствените им отколешни нечистотии в здравепразването, като се целят не само в център-отбранителя проф. Анна Мария Борисова, но в целия отбор на терена. Срещу нея са и сините, но подкрепят отбора. Министър Борисова до [...]
Как трябва да изглежда филма "Социална мрежа" според собственика на Facebook - Марк Зукерберг :)
Продукти:
250мл прясно мляко
1с.л. сухо мляко
30г краве масло
300г захар
30г какао
200г орехови ядки
Приготвяне:
Млякото, захарта и кравето масло се слагат в тенджерка. Съдът се поставя на включен котлон. Бърка се непрекъснато докато захарта се разтвори. Отделно се смесват какаото и сухото мляко. Размиват се със 100мл хладка вода. Прибавят се към топлото мляко. Бърка се докато сгъсти. Накрая се добавят счуканите орехови ядки. Докато е още течна сместа се налива във формички за бонбони. Оставят се да изстинат. След това се слагат във камера или фризер да стегнат. Консумират се на следобедно парти с приятна компания.
Днес Лина ще ни заведе до едно градче в Швейцария, за да ни покаже неговото световно известно абатство – Санкт Гален. Приятно четене:
Снимките на този картонен замък ни изпрати Елена Цанова. Ето част от нейното писмо:
“Идеята дойде от увлечението на синът ми Дидо (3г.) към замъци, принцеси, принцове и т.н. Събрах няколко кашона с различни големини, които подредих и приших с обикновенни игла и конец. С помоща на макетно ножче изрязах бойници, врата и прозорци. Боядисах цялото това нещо и се получи страхотен замък, подходящ за криене, за индиански боеве или за нашата любима игра – спасяване на принцеси от злия дракон:)))”
А това са картонените замъци на нашите приятели от ТУК-ТАМЕ:
Вижте още:
Досега не ми се беше случвало сериозно да се ядосам на частна фирма, но за всичко си има първи път и „Т-Маркет“ сериозно се постараха.
Вчера (27.09.2010) от тях се купуват охладени пилешки бутчета (със срок на годност до 29 Септември), които, след като вече са вкъщи и разопаковани, се оказва, че миришат директно на мърша. Бяха мити, кожата беше свалена, киснаха във вода… нищо, самият кокал смърдеше на разложено.
Обратната връзка е много важна и е добър начин да оправиш подобен проблем и да няма недоволни клиенти.
Т-Маркет обаче не признават подхода на обръщане на внимание на недоволен клиент.
Първата им реакция беше да прехвърлят отговорността, че месото е било съхранявано неправилно и че те могат да възстановят парите, обаче отвъд това дреме им на шапката.
Цялото упражнение беше с цел да обърнат внимание на развалено месо, което се продава, но това не беше от значение явно. Не само, че месото дори не беше погледнато, никой дори не се поинтересува да погледне щанда с месо или да извика мениджър, да се информират продавачите или някакъв друг символ на заетост или заинтересованост.
Накратко:
Драги „Т-Маркет“, ако искате да ми кажете, че ми трябва хладилна чанта, за да не се развали месен продукт, който вие продавате в дистанцията магазина – дома ми (който е в срок на годност поне още два дни, според етикета), аз не желая вече да припарвам до магазина ви. Защото кой знае какви други изненади ме дебнат, които обаче нямат издайническа миризма на леш, която да предупреди овреме и да предотврати евентуалното ходене в болница с натравяне. Така че драги Т-Маркет, всичко най-хубаво ви пожелавам, вие изгубихте мен, моето семейство и познати и роднини като клиенти. Надявам се да вашата безотговорност да не струва на някой друг клиент повече от изхвърлено месо и бензина за разходката в двете посоки.
Причината да пиша този текст, е както да опиша събитието и опасностите, които дебнат от използването на супермаркета, но също така и за да привлека вниманието към един наболял проблем. Не ме интересува особено теорията, че клиентът е винаги прав, но отношението към случая на служителите ме притесни. Защото продаването на развалени хранителни продукти е изключително опасно и безотговорно отношение в никакъв случай не трябва да се толерира.
Защото нито един клиент не е длъжен да се отрови на продукти, които са некачествени, но хранителните магазини са длъжни да проверяват в детайл всяка информация, която засяга годността и качеството им.
Веднъж един беден рибар сънувал, че е велик император и живее в летящ дворец с прекрасна кралица. И безкрайно се удивил, като се събудил в жалка колиба под старо прокъсано одеяло. "Ставай безделнико, скоро ще се съмне! Време е да излизаш в морето!"-раздал се свадлив глас от ъгъла, където върху купчина парцали лежала старица. Рибарят я погледнал, вслушал се в грохота на вълните отвън и си помислил: "Предишният сън беше по-хубав!" И отново затворил очи.
Юрий Криницин "Параприказки за император Ю и кралица Ре"
При копиране на материали от блога, посочвайте източник!
2004 - 2018 Gramophon.com