(http://socialevo.net/)
Facebook е най-натоварващият сред социалните медии, но и най-положителният
Facebook причинява на американците повече стрес, отколкото всяка друга социална мрежа. Но паралелно с този факт Facebook е и мрежата с най-положителен ефект върху нашите настроения.
Чрез услугата си за разговори през интернет Rebtel се допитва до 1632 американци какви настроения пораждат социалните мрежи у тях. В класическия сценарий “мога да живея без социални мрежи” и “не мога да живея без социални мрежи” почти 20% от пълнолетните американци споделят, че Facebook е социалната мрежа, която има “най-негативен ефект” върху настроението им, а други 20% казват, че им е причинил най-много стресови ситуации.
VentureBeat пише, че Facebook е и най-положителният сайт за почти половината от американците. С други думи, Facebook до такава степен се е превърнал в част от живота ни, че случките и преживяванията в социалната мрежа отразяват до голяма степен преживяванията в реалния ни живот – понякога нашите приятели ни вбесяват, понякога с действията си ни правят тъжни, но по-често именно нашите приятели предизвикват усмивките върху лицата ни и ни карат да се чувстваме щастливи.
Да ви кажа ли няколко опции на социалните мрежи, които почти със сигурност биха вбесили приятелите ви? Отбелязването вашите приятели в статуси и местоположения е едно от тях. 45% от нас не обичат да се появяват в News feed-a на социалните мрежи или в обновления, които са направили приятелите ни. Други 70% просто споделят, че не желаят тяхното местонахождение да се излага на показ.
LinkedIn, Twitter, Youtube и MySpace почти не ни докарват ситуации на напрежение. За MySpace това важи напълно, тъй като вече почти никой не посещава тази социална мрежа. Но най-положителните социални мрежи си остават Instagram и Pinterest. Само 3% и съответно 1% от потребителите на тези услуги и социални мрежи споделят,че Instagram и Pinterest влияят негативно върху настроението им.
Изследването на Rebtel показва и едни други интересни данни относно влиянието на социалните медии върху настроението на потребителите. В дните, в които проверката на профилите ни в социалните мрежи се случва по-често от обикновеното, това вероятно се дължи на факта, че сме отегчени и няма какво друго да правим. Това може би е и причината, че проверяваме първо тези сайтове. Но в дните, в които по-рядко се сещаме за профилите си в социалните мрежи, се чувстваме някак изоставени, сякаш нещо ни липсва, сякаш сме лишени от нещо или някого. Или казано по друг начин, ние сме пристрастени към социалните мрежи.
снимки: Mymentalspace Blog, wavebreakmediamicro on 123RF
Свързани новини:
- И Видин обявява грипна епидемия
- Без безплатни бързи тестове за грип
- Приложение на „Майкрософт” ще ни предупреждава за сайтове с фалшиви новини
- Опозиционерът Хуан Гуайдо се обяви за временен президент на Венецуела
- Жената, нападнала медик в Горна Оряховица, е с повдигнато обвинение
- Руската ВТБ: Заложници сме на нарастващ конфликт между Тръмп и Конгреса
- Ивелин Попов се настани в хотела на "Ростов" в Доха, ще подписва
- Алберт Попов спечели втория слалом за ФИС
- Паредес се отдалечава от ПСЖ
- Прекратиха търсенето на самолета със Сала поне за днес
- Погба носи тузарски костюм със своите инициали
- Зафиров: Цената на Неделев е висока
- Емери: Арсенал работи по трансфера на Суарес
- Зафиров: Неделев отхвърли ЦСКА и Лудогорец, търсим нападател и ляв бранител
Виж всички новини от 2013/02/04