03/24/13 17:30

“Хасково 2009″ победи “Хеброс” по класически

Манчев и Какалов след попадението на втория за 2:0

ФК “Хасково 2009″ надви гостите от “Хеброс” в среща от22- ри кръг, играна на стадион “Хасково”.

Днешната победа отбеляза по възможно най- добрия начин дебюта на Христо Георгиев, който в събота пое треньорския пост на хасковлии, след смяната на Димчо Марков.

Срещата започна и с няколко промени в състава на домакините. Заради контузии в групата не бяха включени Николай Димитров и Станимир Баев. Въпреки отсъствието им хасковлии започнаха очаквано по- добре от опашкаря “Хеброс”.  След няколко добри атаки домакините получиха право да изпълнят 11- метров наказателен удар, след като защитник от Харманли събори в собственото си наказателно поле Кирчо Крумов. Зад топката застана Георги Какалов, който обаче изпълни дузпата по несериозен начин и вратарят на харманлийци Христов изби коженото кълбо.

След пропуска на започналият като титуляр нападател домакините продължиха да нападат и само малшанс им попречи да реализират попадение. След добра атака отдясно Юлий Шекеров напредна и пусна топката ниско по тревата, но Какалов се размина на косъм от отбелязването. След няколко минути и Манчев пробва късмета си с шут отдалече, но Христов улови топката. След близо половин час игра гостите отправиха първи точен удар към Емил Данчев, който обаче предотврати изненадата. Малко по- късно Данчев отново показа рефлекс, след урад на харманлийци. До края на първата част за “Хасково 2009″ пропуски направиха Какалов и Кирчо Крумов, който стреля с глава, но топката мина над напречната греда.

След почивката домакините излязоха отново с нагласата за победа и резултата не закъсня. Броени минути след началото на второто полувреме главния съдия отново посочи бялата точка в полза на хасковлии. Този път с изпълнението се зае Николай Манчев, който откри резултата с хладнокръвен удар.

След гола играчите на Христо Георгиев продължиха с атакуващ футбол. При една от поредните атаки тарана на хасковлии Юлий Шекеров нацели десния страничен стълб на вратата на “Хеброс”.  В 82- та минура Какалов се реваншира за пропуснатата дузпа и с красив удар извън наказателното поле покачи резултата на 2:0. Минути преди края на мача резултата стана класически след фамозен удар от воле на Николай Манчев. Точно преди последния съдийски сигнал Даниел Доброков реализира гол, но попадението бе отменено, заради засада.

Така “Хасково 2009″ записа нова победа с 3:0.

С успеха местния тим натрупа 49 т. и е с 2 повече от втория “Ботев” Гълъбово, който направи грешна стъпка и завърши 1:1 на собствен терен с “Асеновец”. Именно срещу асеновградчани играят хасковлии в следващия кръг. Трети във временното класиране с 44 т. са бургазлиите от “Мастер”, които отбелязаха 8 безответни гола на “Димитровград”. Четвъртият отбор от региона “Свиленград” постигна домакинска победа с 2:0 срещу “Гигант” Съединение.

На 31- ви март хасковлии гостуват в Асеновград.