Инцидент в Музея по аеронавтика във Вашингтон

От Националния музей по авиация и аеронавтика в центъра на Вашингтон бяха евакуирани всички посетители и служители, съобщава АП.

Шампионът "Ювентус" направи поредна крачка към спечелването на трета поредна титла в Италия. "Старата госпожа" победи гостуващия "Парма" с 2:1 и прекъсна успешната серия на съперника, който не беше губил в 16 поредни мача.

Карлос Тевес вкара двата гола за "Ювентус" в рамките на седем минути през първото полувреме. Аржентинецът откри резултата в 25-ата минута след самостоятелен пробив, а в 32-ата довкара отбита от вратаря Миранте топката след центриране на Артуро Видал.
...

Ултрадесни провалиха среща по кипърския въпрос

Кипърски ултрадесни активисти прекъснаха среща за решаване на кипърския проблем. Срещата "Перспективи за решаването на кипърския въпрос и обединяване на Кипър" бе организирана от представители на ЕС и неправителствени организации и обществени групи.

"Атлетико” поведе в Испания

„Атлетико” (Мадрид) поведе в испанското първенство, след като сломи „Гранада” с 1:0 на свой терен. Стрелецът Диего Коща донесе безценните 3 точки с гол в 63-ата минута. „Дюшекчиите” натрупаха 73 т. срещу 72 за „Барселона”, победил „Селта” с 3:0 на „Камп ноу”.
„Реал” (Мадрид) затъна на трето място със 70 т. след втора поредна загуба. „Балетът” отст „Атлетико” (Мадрид) поведе в испанското първенство, след като сломи „Гранада” с 1:0 на свой терен. Стрелецът Диего Коща донесе безценните 3 точки с гол в 63-ата минута. „Дюшекчиите” натрупаха 73 т. срещу 72 за „Барселона”, победил „Селта” с 3:0 на „Камп ноу”. „Реал” (Мадрид) затъна на трето място със 70 т. след втора поредна загуба. „Балетът” отст

След 1108 дни българин игра отново в Бундеслигата

След пауза от малко над 3 г. или по-точно 1108 дни българин отново игра в Бундеслигата.

Националът Тодор Неделев направи официален дебют за След пауза от малко над 3 г. или по-точно 1108 дни българин отново игра в Бундеслигата. Националът Тодор Неделев направи официален дебют за "Майнц 05" при загубата с 1:3 като гост на "Айнтрахт" (Браушивайг). Бившият ас на "Ботев" се появи на терена в 75-ата мин при резултат 2:1 за домакините. Играта бе спряна заради фаул в полза на "Майнц 05"

"Ливърпул" продължи победния си ход с домакинска победа срещу "Съндърланд" с 2:1 и се доближи само на една точка от лидера "Челси" след 31-ия кръг.

"Мърсисайдци" спечелиха седми пореден мач във Висшата лига и събраха 68 точки. Те направиха огромна крачка към завръщане в Шампионската лига, след като отвориха 11 точки разлика с петия "Евертън".

Отборът на Брендън Роджърс доминираше през по-голямата част на мача с намиращия се в зоната на изпадащите "Съндърланд" и отбеляза...

Земетресение в Румъния, 4.8 по Рихтер

Земетресение с магнитуд 4.8 по Рихтер било регистрирано в Румъния, предава ИТАР-ТАСС.

Силно земетресение разтресе Румъния

Земетресение с магнитуд 4.8 е регистрирано в Румъния, съобщава ИТАР-ТАСС.

По данни на румънския национален институт по геофизика епицентърът на земетресението се намира в района на Вранча в Карпатите. Трусовете са усетени в градовете Фокшан и Онещ и в съседна Молдова.

Няма данни за пострадали и разрушения.

Цветанов поиска бърз съд за второто си дело

Бившият антимафиот Орлин Тодоров да бъде привлечен като “трето лице помагач” по делото за присвояване на 50 569 лв. срещу бившия вътрешен министър Цветан Цветанов. Това поиска вчера защитата на бившия МВР шеф в Софийския градски съд. Бившият вътрешен министър поиска и бърз съд - делото срещу него да се гледа по-съкратената процедура, като в... Бившият антимафиот Орлин Тодоров да бъде привлечен като “трето лице помагач” по делото за присвояване на 50 569 лв. срещу бившия вътрешен министър Цветан Цветанов. Това поиска вчера защитата на бившия МВР шеф в Софийския градски съд. Бившият вътрешен министър поиска и бърз съд - делото срещу него да се гледа по-съкратената процедура, като в...

Васко Василев идва за лятно турне през август

Васко Василев се завръща с лятно турне. То започва на 25 август от Сандански, след което цигуларят ще свири в летните театри на Пловдив, Бургас, Варна, Велико Търново и Русе. “Отдавна исках да направя лятно турне в България, но все нямах време Васко Василев се завръща с лятно турне. То започва на 25 август от Сандански, след което цигуларят ще свири в летните театри на Пловдив, Бургас, Варна, Велико Търново и Русе. “Отдавна исках да направя лятно турне в България, но все нямах време", казва цигуларят и се надява по-големите летни театри да дадат шанс на повече хора да слушат музиката му.

Музей в Амстердам, представящ съкровища от музеи в Крим, се чуди на кого да ги връща

/КРОСС/ Музеят „Алард Пирсън" към Амстердамския университет се чуди на кого да връща експонати, представени в експозиция „Крим: златото и тайните на Черно море", споделя пред кореспондент на ИТАР-ТАСС говорителката на университета Йаша Ланге.„В експозицията, открита в началото на февруари, са представени експонати от пет украински музеи, четири от които се намират на територията на Крим, - отбелязва Ланге. - Споразуменията за експонатите са сключени преди политическия преврат в Украйна и преминаването на Крим в състава на Русия. За служителите на музея е много важно да останат коректни в тази ситуация", подчертава говорителката. В момента юридическите съветници на Амстердамския университет проучват възможностите. Освен това е изпратено запитване за препоръка до Министерството на външните работи на Холандия.В експозицията „Крим: златото и тайните на Черно море" са представени археологически находки, намерени в Черно море, включително украшения от благородни метали, оръжие и предмети от бита, разказващи за богатата история на полуострова.

Стачка блокира стотици българи по германските летища на 27. 03.

Стачка анулира стотици полети на летищата в Мюнхен, Дюселдорф, Кьолн/Бон, Щутгарт, Хамбург и Хановер, съобщиха от профсъюза Ver.di. Потърпевши са стотици пътници, сред които и много българи, които се прибират у дома в четвъртък.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35