При третата си номинация в класацията изявеният ни боксьор успя да спечели приза
Отскоро Драго Симеонов все по-често чува от приятели, че прилича на Андрей Слабаков. Така му казват заради снимката му във фейсбук. На нея радиоводещият на “Дарик” също като режисьора е с гъста брада и гледа лошо. Брадата на Симеонов е от коледните празници насам. По това време го поканили да води предаването по БНТ 1 “ИСТОРИЯ.BG”. “После ме покан
Зад проекта стоят управляващите компанията с лични средства
Google се нарежда на 11 място, а пък Apple - на 13-то
Какво казва Росица Янакиева в Перник, пред перничани, пред делегатите на конгреса на БСП в зала "Панорама":
Има за какво да си говорим, за да НЕ СЕ случва това, което стана през 2003 година, когато от високомерие загубихме кметските избори, но имахме за последен път мнозинство в Общинския съвет.
Какво казва Росица Янакиева, на хора, които вече не са перничани, в ефира на БНТ1, пред националната публика на следващия...
Според информация на властите са убити 15 екстремисти
Неопровержими доказателства показват, че режимът на сирийския президент Башар Асад систематично е изтезавал и екзекутирал близо 11 000 затворници от началото на въстанието в страната, показа доклад на 3-ма бивши военни прокурори, цитиран от Би Би Си. Сирийската война е довела до жестокост и диващина, невижди досега, за които Башар Асад трябва
"България е не просто в изолация, а в самоизолация. Ние като общество - не става дума за правителство - не мислим за това, че в момента в Европейския съюз тече голямо институционално преструктуриране.
Толкова сме вторачени в политическия поток, който ни залива, че не виждаме как картата на Европа се преначертава пред очите ни, как ЕС отдавна не се дели на изток и запад, а на север и юг, как се превръщаме в никому неинтересна периферия, и ако утре се окаже, че сме напуснали ЕС...
Още един медиен кодекс ще регулира работата на журналистите. В условията на окопната война, в която участват медийните групировки, това ще задълбочи противопоставянето не само между власт и опозиция, различните бизнес кръгове, но и в обществото като цяло. Да пишеш под два етични кодекса е като появата на втора Библия… Разколът в българските медии навлиза в нова, по-сурова фаза.
Една скоба. Запомнете фразата „обществен интерес“…
Другият етичен кодекс на новосформирания Български медиен съюз се появи. За него стана дума в края на миналата година. Обаче се разнасяше апокрифно. По едно копие из редакциите на участниците в Другата печатна коалиция, където на обща маса седят издания като Телеграф, Монитор, Политика, Преса, сп. Тема, Уикенд, сайтът Блитц, агенция „Фокус“, оказва се, и партийният Дума…
Защо казвам Другия, защото от няколко години българските медии (с някои изключения сред, които изданията на Нова българска медийна група), работеха по етичен кодекс, който се прие с фанфари в журналистическата гилдия. Един важен документ, който трябва(ше) да служи за морален компас на триединството:
- право на достъп до информация;
- защита на личността и гражданските права;
- свобода на словото.
Този кодекс, за съжаление си остана на хартия, „четен“ от фиктивни етични комисии, които никой не разбра кога работят и какви казуси обсъждат. Например, за периода от 2006 г. до момента (общо седем години), двете комисии – за печата и електронните медии, към Националния съвет за журналистическа етика, имат съответно – 21 и 10 решения. Още по-малко пък е списъкът на препоръките на двете комисии.
Оценката за ефикасността от работата им оставам на аудиторията. Спомнете си фразата „обществен интерес“. Тези действия на комисиите си остават за „вътрешно ползване“, едно безобидно размахване с пръст (няма да коментирам лицата, в тези комисии, някои от които „месят баници“ на всяка власт…)
Смисълът на всеки етичен кодекс е не да разделя на добри и лоши
А на такива, които спазват определени правила в журналистиката: търсенето на баланс при отразяване на определена тема (различните гледни точки); спазване на основни човешки достойнства и права (езикът на омразата, проблемът за жертвите, насилието); възможността всеки да бъде информиран; проблемът за достъпа до медиите – малцинствата в изолация; информацията зад завесите на властта, държавната тайна; конфликтът на интереси в журналистическата работа и т.н.
В последните години границите между медии, власт, партийни централи и корпоративни интереси до толкова изтъняха, че вече е почти невидима за широката аудитория. В този смисъл е логично доверието в медиите да е скачено с доверието в държавните институции, политическия елит, неправителствените организации, социологическите и пиар агенции и т.н. Това е свързана система на публичността, която се кръвоснабдява едновременно и заедно.
За медиите се смята, че са Четвърта власт, която трябва да критикува и да стои в противовес на другите (изпълнителна, законодателна, съдебна), да обяснява процесите, да насочва аудиторията, да възпитава…
Днешната българска медийна среда е разцепена от тежки компроматни войни
Едната групировка защитава и винаги е защитавала властта (ефектът на ветропоказателя, който се вижда във всяка изборна нощ), а другата – по всичко се вижда, че много й се иска да упражнява властта. Трето медийно малцинство се опитва да рулира в тази сложна обстановка. И за да не бъда голословен – всичко това се видя през бурната 2013 г., когато едни медии се опитваха да деморализират протестите, а другите изпаднаха в другата крайност – да пишат легенди…
Напомням за фразата: „обществен интерес“.
Появата на нова медийна група от издатели и Друг етичен кодекс няма да промени журналистическата среда в България.
Напротив – ще задълбочи окопната война
За момента в Съюза на издателите на практика от авторитетните вестници останаха “Сега” и изданията на Economedia. Създаването на нови етични ...
Украйна е пред гражданска война? По улиците на Киев отново имаше ожесточени сблъсъци между протестиращи и полиция. „Властите обявиха война на народа на Украйна и действията им доведоха до сблъсъци в центъра на столицата“. Това каза лидерът на украинската партия УДАР – Виталий Кличко, във видеообръщение към украинците.
От своя страна президентът на Украйна Виктор Янукович заяви , че сблъсъците между полицаи и антиправителствени демонстранти в Киев заплашват цялата страна. „Аз се отнасям с разбиране към Вашето участие в масовите акции, и съм готов да изслушам Вашата позиция и съвместно да намерим път за разрешаване на съществуващите противоречия.
Но сега, когато мирните демонстрации прерастват в масови безредици, съпровождани от насилие, аз съм убеден, че това заплашва не само обществеността в Киев, а и цяла Украйна“, заяви Янукович в обръщение към украинския народ.
До тази криза се стигна, защото Виктор Янукович отказа да подпише споразумениe за асоцииране на Украйна към ЕС по време на срещата на „Източното партньорство“ във Вилнюс, като обяви, че не иска да жертва икономическите отношения с Русия.
Всъщност Украйна поиска от Европейския съюз 20 млрд. евро помощ, за да подпише споразумението за асоцииране.
По-голямата помощ щеше да позволи на страната да се подготви по-добре за присъединяването към ЕС и за споразумението за свободната търговия.
От Брюксел обаче са категорични, че договорените условия няма да се променят, защото стремежът на Европейския съюз е да изгради и система във вътрешните си граници за обмяна на енергия между страните в това число и на синьо гориво. Това се обяснява и с опита за намаляване на зависимостта от внос на газ от Русия.
Украйна, която вече няколко години безуспешно се опитва да постигне намаляване на цените на газа от Русия започна да купува гориво от Европа. През ноември 2012 г. страната започна да внася газ от Полша по споразумение между „Нафтогаз Украйна“ и немската RWE. Киев получи и първите обеми от газ през Унгария. Украйна разчита и на реверсивни доставки през Румъния и Словакия.
Европа, за разлика от Русия, не можа обаче да предложи на Киев, а и на другите страни от „Източното партньорство“, конструктивна програма. Президентът Янукович прекрасно осъзнава, че отстъпките на Брюксел в рамките на подписания договор за САЗСТ (Северноамериканската зона за свободна търговия) не могат да гарантират на Украйна нужния й обем от финансова помощ. Целта на ЕС е да откъсне Украйна от привичното й икономическо пространство и да обезпечи пазара на своите продукти.
Политиката на Евросъюза се оказа заложник на амбициозната политика на младите европейски демокрации – Полша, Литва и др. По програмата за „Източното партньорство“ са изразходвани доста сериозни средства, които можеха по-ефективно да се използват в южно направление, в частност и за България. В същото време „лидер“ сред страните от „Източното партньорство“ се оказа Молдова с корумпираното си и разкъсвано от вътрешни противоречия правителство, което не се поддържа от болшинството от молдовците.
От сайта Котка с цигулка
Още по темата: Виктор Янукович избра белоруски път за Украйна
Президентът Виктор Янукович окончателно е избрал за Украйна белоруска-руски път, заключава в. “Ведомости” в редакционна статия. Отначало Москва успешно приложи в борбата с инакомислещите внесени от Беларус законодателни забрани. Сега и в Украйна беше приет пакет от репресивни закони, до голяма степен копиращи съответстното руско законодателство, отбелязва вестникът, цитиран от руската емисия на Би Би Си.
“Очевидно втвърдяването на законодателството е било не просто добър съвет от Москва към Киев. Това е необходима от гледна точка на Москва мярка за защита на инвестициите - Янукович е длъжен като минимум да задържи властта (вероятно ще има и съгласувани с Москва кадрови решения). Ясно е ...
За разлика от повечето страни Исландия преструктурира банките си, а не им предостави спасителни планове след началото на финансовата криза.
Неугледна стъклена сграда на крайбрежната улица в исландската столица Рейкявик някога бе централата на банков гигант с операции в Европа, Северна Америка и Близкия изток.
Сега тя подслонява бледа сянка на този великан - малка банка, която прави бизнес само в Исландия и не притежава нито търговската култура, нито амбициите на своя фалирал предшественик.
Коренната промяна е резултат от една от най-големите банкови катастрофи, които страната някога е преживявала. Рискът за исландската финансова система изчезна, но и водещият икономически сектор - банковият - се сви. Кредитирането на потребителите и бизнеса намаля до малък дял от своето предкризисно равнище.
“Преминахме от ситуация, при която човекът, поел най-големия риск, бе служител на месеца, към нова, при която служителят, поел най-малкия риск, стана служител на месеца”, казва исландският министър на финансите Бярни Бенедиктсон. “Мисля, че трябва да намерим баланс между двете.”
Исландия е нагледен пример за това какво може да се случи, когато една страна тласне финансовите си компании към банкрут, вместо да им предостави спасителни планове, както направи по време на световната финансова криза голяма част от останалия свят.
През октомври 2008 г. трите най-големи исландски банки фалираха. Никоя не се сгромоляса така зрелищно като Kaupthing - банката, чиято стъклена централа бе на крайбрежната улица. В един момент нейният баланс бе четири пъти по-голям от годишния брутен вътрешен продукт (БВП) на цялата страна! През декември миналата година четирима бивши изпълнителни директори на Kaupthing бяха осъдени на дълги години затвор.
От кризата изникват три нови банкови дружества, включително Arion Bank, наследницата на Kaupthing, които държат само местните активи на старите фирми. Те освен това имат различен начин на мислене от нахаканата решителност, която цари на други места във финансовия сектор.
“Указанията бяха да бъде построена нова банка върху основите на фалиралата”, разказва Хоскулдур Олафсон, главният изпълнителен директор на Arion Bank, седейки в оскъдно обзаведен офис, гледащ от високо морето. “(Новата банка) не изглеждаше добре. Тя нямаше каквато и да било посока. Необходимо бе още в началото да намерим някаква посока, в която да поемем с тази банка.”
Необичайният път на Исландия устоя като успешен модел на това, което може да се случи, когато една страна избере да остави своите финансови фирми да фалират. Резултатът в Исландия е, че при новите банки липсват големите бонуси и рискованите търговски операции, които подхраниха популистки гняв на други места.
“Ние сме нова банка с нова бизнес етика и нов начин на правене на нещата”, обобщава Стейнтор Палсон, главният изпълнителен директор, на когото бе поверена Landsbankinn, най-голямата от новите исландски банки. Приходите на Landsbankinn от търговски операции възлизат на едва 10% от равнището през 2006 година.
Трансформацията на финансовата система обаче може да постигне само толкова в една страна, която я чака толкова дълъг път към възстановяването.
Много компании и домакинства в Исландия все още са дълбоко задлъжнели. Биргир Гудьонсон, 37-годишен полицай в Рейкявик, казва, че банките са били прекалено заинтересовани от възстановяването на бизнеса и балансите си, за да помогнат достатъчно на собствениците на жилища като него, които са купили първите си домове точно преди кризата. Тъй като много кредити в Исландия са обвързани с инфлацията, Гудьонсон дължи повече, отколкото е взел като заем.
“Слушаме почти всяка седмица: “О, вижте, всичко е супер”, казва той в своя двустаен апартамент, където живее със съпругата си и двете им дъщери. “Човек трябва да погледне в своя портфейл, за да види реалността.”
Компаниите и собствениците на жилища, които искат да теглят нови кредити, изпитват затруднения заради консерватизма на банките и липсата на достъп до чуждестранни инвеститори. През първите девет месеца на ...
Кирън Стейси
Джеймс Фонтанела-Кан
Има опасност Дейвид Камерън “да навреди на Европа” с антиимиграционната си позиция, според някои британски съюзници, оставяйки да се създаде впечатление, че премиерът е изолиран в опитите си да ограничи свободното движение в ЕС.
Министри и други представители на няколко големи държави в ЕС казаха пред “Файненшъл таймс”, че ще се противопоставят на опитите на Камерън да ограничи правото на граждани от новите страни членки да пътуват свободно на територията на съюза.
Германия изглежда се готви да стане най-мощния опонент на плановете на Камерън. Новият германски външен министър Франк-Валтер Щайнмайер дори обвини британския премиер, че застрашава германските интереси с настояванията си за реформиране на принципа за свободно движение.
“Германия печели изключително много от това, със сигурност повече от други. Сега много млади хора от Южна Европа идват да учат у нас. Това е полезно за нас и помага на държавите, от които те идват. Който поставя този факт под въпрос, вреди на Европа, вреди и на Германия”, каза Щайнмайер.
Свободното движение е неотменима част от европейската интеграция и не може да бъде променяно или предоговаряно, отбеляза той.
Германската позиция ще бъде удар за “Даунинг стрийт” 10, където Берлин се възприема като съмишленик, защитаващ миграционната реформа, заради подкрепата му за ограничено затягане на режима за отпускане на социални помощи за европейски имигранти. Камерън се бори за отстъпки по въпроса за свободното движение, за да парира недоволството в Консервативната партия по отношение на Европа.
Десетки парламентаристи консерватори призоваха за национално вето върху европейските закони, което правителството изключи като неприложимо. Бившият претендент за лидерската позиция в партията Дейвид Дейвис тази уикенд призова премиера да бъде по-ясен кои правомощия Великобритания иска да си върне от Брюксел.
Противопоставянето от Щайнмайер отекна из Европа. В интервю за “Файненшъл таймс” Паскал Донахю, ирландски държавен министър по европейските въпроси към канцеларията на премиера, отбеляза: “Правото на хората да се движат свободно на територията на съюза е безусловно крайъгълен камък за ЕС. То е неразделна част от цялостното споразумение, което държи съюза единен. Ползваме се със свобода на движението на хора, услуги и капитали”.
“Смятам, че много от въпросите могат да се решат чрез прилагане на националните компетенции, които вече бяха въведени с Лисабонския договор”, добави той.
Холандски висши представители казват, че на безпокойствата около имиграцията може да се сложи край чрез въвеждане на по-строги, валидни в целия Евросъюз наказания за тези, които злоупотребяват с правилата за свободно движение. Французите подкрепят този подход.
Отпорът от страна на някои от най-близките съюзници на Великобритания е проблем пред усилията на Камерън за реформиране на правилата за свободата на движение. В статия за “Файненшъл таймс” тази година премиерът предложи Европа да изисква всяка нова страна, която се присъединява към съюза, да покрива определено равнище на доходите или на брутен вътрешен продукт на човек от населението, преди гражданите й да получат пълна свобода на движение.
Предложението бе част от кампанията му за предоговаряне на условията на британското членство в ЕС преди обещания референдум през 2017 г.
На фона на насрочените за май европейски избори допитванията сочат, че Консервативната партия на Камерън може да остане трета след лейбъристите и Британската партия на независимостта (БПН), докато имиграцията се налага като основна тревога за избирателите.
БПН се очерта като най-популярната от всички британски партии в публикувано вчера проучване на маркетинговата агенция КомРес - 27 процента от запитаните са изразили най-силно одобрение за нея.
Отделно допитване на лорд Ашкрофт, ковчежник на Консервативната партия и анализатор на проучванията на общественото мнение, показва, че 37 процента от избирателите, гласували през 2010 г. за торите, няма да подкрепят партията на следващи избори. Половината от ...
Френската Credit Agricole е подписала във вторник договор за продажба на българското си поделение "Креди Агрикол България", потвърдиха пред "Капитал Daily" няколко независими източника, като се очаква официалното съобщение да бъде обявено в сряда. Купувач е Корпоративна търговска банка, а цената на сделката не е ясна на този етап. КТБ е публична компания и би трябвало да я обяви пред акционерите си.
Credit Agricole е поредната западна банка, която се изтегля от пазара, а активите ѝ...
В една друга ера танковете сега щяха да са на улиците в Анкара и Истанбул. През последната година Турция преживя бурно потушаване на протести, корупционни скандали, чистки в полицията и съдебната система, параноични приказки за чуждестранни заговори и пета колона, икономически спад и нови опити за ислямизиране на обществото. Предвид цялата бъркотия няма съмнение, че военните щяха да бъдат изкушени да пометат издънилите се политици (както са го правили четири пъти в миналото).
Това, че генералите останаха в казармите - или в много случаи - в затвора, е знак за демократически напредък. Но след години на усилен растеж и политически реформи, Турция полека отстъпва назад с нещо повече от повей авторитаризъм около премиера Реджеп Тайип Ердоган, чиято проислямска Партия на справедливостта и развитието (ПСР) е на власт от ноември 2002 г.
Ердоган твърди, че вълната арести на 17 декември като част от антикорупционно разследване, включило синовете на трима министри, е била по-тежък удар върху демокрацията от всеки един преврат в миналото. Всъщност това са увертюри от страна на Ердоган към същите онези генерали, които той постави зад решетките. Сега врагът му е някогашният му съюзник Фетхуллах Гюлен, най-влиятелният турски проповедник, който живее в самоналожено изгнание в Пенсилвания и чиито последователи се смята, че са внедрени в полицията и правосъдието. От тук и преназначенията от Ердоган на стотици полицаи и прокурори, както и неговата хватка за по-голям контрол върху съдебната система.
Докато се бори да изкорени врага отвътре обаче, Ердоган рискува да унищожи шансовета на Турция да се присъедини към ЕС. Посещението му в Брюксел от 21 януари, първото от три години, се предвиждаше да ускори преговорите за членство в ЕС, които започнаха през октомври 2005 г., после попаднаха в безизходица, а през последните месеци за кратко се съживиха отново.
Вместо това обаче ще е успех, ако се избегне публичен скандал с лесно раздразнителния премиер. В завоалирани предупреждения високопоставени служители заявиха, че Турция е изправена пред изпит “да бъде или да не бъде”: ако съдебните реформи на Ердоган сериозно подкопават безпристрастността на правосъдието, ЕС може да преустанови преговорите. Критериите от Копенхаген изискват от кандидатите за членство да имат “стабилни институции, гарантиращи демокрацията, върховенството на закона, човешките права, и да уважават и защитават малцинствата”.
Еврократите изтъкват, че преустановяване на преговорите остава “краен вариант”. Вероятно Ердоган ще оттегли или видоизмени новия си закон; вероятно президентът Абдуллах Гюл ще го отхвърли. Европейският комисар за разширяването Щефан Фюле казва, че Турция трябва да се консултира с ЕС преди да промени законовия статут на правосъдната система.
Европейските амбиции на Турция се простират чак до 1959 г. Преговорите й за членство са тромави, отчасти заради спора около окупацията от 1974 г. на Северен Кипър. ЕС блокира осем от 35 преговорни глави заради отказа на Турция да отвори пристанищата и летищата си за (Южен) Кипър; Кипър пък блокира други шест, а Франция по времето на преиздента Никола Саркози блокира още четири. Военните отношения между ЕС и НАТО също са в задънена улица (Турция е член, но Кипър не е).
Доскоро Ердоган щеше да започне да се хвали, че Европа се нуждае от Турция с динамичната й икономика и геостратегическа роля, повече отколкото Турция се нуждае от Европа. Той се стремеше към политика на “нулеви проблеми” със съседите в Близкия изток. Когато през 2010 г. избухна Арабската пролет, Турция беше давана за пример като модел за умерен, демократичен ислям.
Но блясъкът й избледня след потушаването с твърда ръка на масовите протести през юни срещу плановете за строеж в парка Гези в Истанбул. Неговата неоосманска външна политика претърпя провал, когато сирийската гражданска война се задълбочи, а египетската ...
Всяко 3-о дете в 5 столични района е болно от грип, сочат данни за посещаемостта в детските градини в “Изгрев”, “Кремиковци”, "Лозенец", “Панчарево” и “Слатина”.В детските градини и в училищата в останалите 19 района обаче заболеваемостта е доста под границата от 30%. “Затова засега няма нужда от обявяване на грипна епидемия в София”, ...
Туризмът е един от малкото икономически сектори, в които Централна и Източна Европа (ЦИЕ) са се представили силно в глобален план през м.г. Регионът, в който влиза и България, е на второ място в света по ръст на туристите - 6,9%. Изпреварва го само Югоизточна Азия с 10% увеличение. Основните двигатели на растежа в ЦИЕ са страни като Русия и Полша.
От Симеон Дянков ме отличава грижата към хората, той не се грижеше за тях. Това заяви настоящият финансов министър Петър Чобанов за предшественика си в интервю за БиТиВи. По думите му Симеон Дянков е изглеждал стиснат.
"Изглеждаше, че поддържа фискална стабилност, но не беше прецизен в действията си, той оставяше плащания за следващите години, не връщаше ДДС", каза още Чобанов.
По темата за икономическия растеж за 2014 г., Чобанов каза, че прогнозите на правителството не...
Преминаващ в района на Перник влак е бил спрян заради опасност от пропадане на ж.п. линията над нелегални мини в района на кв. „Рудничар”. Това заяви Неделчо Спасов, главен инспектор от БДЖ пред Нова тв.
Българи и роми от години ровят земята в покрайнините на миньорския град и се запасяват с безплатен кюмюр за зимата. На места галериите са на дълбочина около десет метра.
Незаконните рудници от години мъчат жителите на град Перник. Земята...
Нашите рецепти ще важат без проблеми в европейските държави, а техните у нас. Това предвижда проект за промени в Наредба 4 на здравното ведомство, които се правят в отговор на европейски изисквания. От новата възможност ще може да се възползва всеки, който отива в друга страна на лечение, в командировка или на почивка, ако му се налага.
Студенти от университета заявиха, че са се свързали със Сноудън чрез адвокатите му и той се е съгласил да участва в изборите за ректор
Депутатът от БСП Страхил Ангелов отишъл на частно посещение в Дамаск, където се срещнал с председателя на парламента на режима на Башар Асад и министри. В същото време България е член на ЕС и НАТО и официално подкрепя опозицията на Асад. Докато войските на последния бомбардирали жилищни райони, Ангелов говорил за необходимостта от засилване на връз
Две жени бяха премазани при жестоки катастрофи, докато пресичаха пешеходни пътеки в София. Едната е на 69 г. и е в "Пирогов" с фрактура на черепа и счупвания на шийните прешлени. Тя е била пометена малко след 9,30 ч вчера на спирка "Планинец" в кв. "Княжево". В мига, когато светнал зеленият сигнал на светофара, жената стъпила на бул. "Цар...
Не съществува тефтер на Кирил Рашков, известен като "цар Киро", с имена на политици и митничари и други държавни служители и суми срещу тях. Това заявява синът на ромския лидер Ангел Рашков пред вестник "Труд". По-рано днес до медии, включително "Дневник" по и-мейл бяха разпространени снимки на тефтер с имена и суми, за който се твърди, че е на Цар Киро.
"Няма такъв тефтер, не е истински. Няма такива страници. Баща ми е зле, вдигна кръвно. Как може да се пускат такива инсинуации",...
Обекти на тоталитарната архитектура в София ще станат част от европейския културен маршрут в Югоизточна Европа. Градският парламент ще решава в четвъртък дали столицата ни да се присъедини към проекта АТРИУМ - Архитектура на тоталитарните режими от ХХ век в градското управление. Маршрутът ще бъде одобрен от Съвета на Европа. В него вече участват 18
Освободеният от "Левски" Димитър Везалов ще е петото ново попълнение на "Ботев" (Пловдив).
Централният защитник се присъедини към подготвителния лагер на "канарчетата" в Кипър и взе участие в следобедната тренировка. В сряда той ще премине медицински прегледи и ще подпише договор.
В понеделник Везалов се раздели с "Левски" по взаимно съгласие, след като беше обявен за ненужен от старши треньора Антони Здравков.
26-годишният играч е юноша на столичния...
Фолк звездата Преслава е била на косъм от смъртта след предозиране с кокаин по време на участие с пловдивски клуб, пише вестник "Всеки ден".
Певицата припаднала в тоалетната на заведението, където съвсем случайно била намерена полужива от персонала. Охраната веднага е извикала линейка. Преслава била откарана в интензивното отделение на една от пловдивските болниците. Певицата била много зле и там едва я спасили. "Пациентката беше в безсъзнание, сърдечният й...
Фолк звездата Преслава е била на косъм от смъртта след предозиране с кокаин по време на участие с пловдивски клуб, пише вестник "Всеки ден".
Певицата припаднала в тоалетната на заведението, където съвсем случайно била намерена полужива от персонала. Охраната веднага е извикала линейка. Преслава била откарана в интензивното отделение на една от пловдивските болниците. Певицата била много зле и там едва я спасили. "Пациентката беше в безсъзнание, сърдечният й...
Папа Франциск изпрати днес послание до участниците в Световния икономически форум в Давос с призив да осигурят по-справедливо разпределение на благата в интерес на обикновените хора. Не трябва да се допуска разхищаването на храна и хиляди хора да умират от глад всеки ден, се казва в посланието му до форума, предадоха световните агенции.
"Също така няма как да не се развълнуваме от съдбата на толкова много бежанци, които търсят минимални условия на живот и не само не намират...
Федералната служба за информационна сигурност направи сайт, където потребителите да проверяват дали е имало неразрешен достъп до данните им
Депутатът от „Коалиция за България" Страхил Ангелов се прибра тази вечер от Сирия и представи своята версия за посещението си в Дамаск и срещите си с режима там. Ангелов обяви, че е бил на собствени разноски като частно лице и не е декларирал пред никой никаква подкрепа за режима на Башар Асад. Преди дни сирийската държавна телевизия ...
До няколко седмици тези, които напуснаха Би Ти Ви, ще съжаляват, казва новият шеф на Би Ти Ви Павел Станчев в интервю за "24 часа". "Всеки човек има право на избор. Не мога да коментирам неща, които са се случили, преди аз да дойда тук. Мога да кажа, че до няколко седмици тези, които са взели подобно решение, ще съжаляват. Ще направя всичко
Депутатът от „Коалиция за България" Страхил Ангелов се прибра тази вечер от Сирия и представи своята версия за посещението си в Дамаск и срещите си с режима там. Ангелов обяви, че е бил на собствени разноски като частно лице и не е декларирал пред никой никаква подкрепа за режима на Башар Асад. Преди дни сирийската държавна телевизия ...
Да се създадат правила и закони, които забраняват на властимащите медици след напускане на началнически места в Министерството на здравеопазването (МЗ) да създават поредните частни болници. Такъв текст е обсъждан в МЗ, преди ведомството да предложи на правителството пакет от мерки, които да подобрят контрола в системата. Те представляват “разрешит
Радосвет Радев - собственикът на "Дарик", седна вчера пред микрофона и взе да разказва на слушателите как е създадено радиото на същия ден преди 21 години. Истории му припомняха 4-ма от най-близките му колеги - програмният директор Константин Вълков, водещият на първата емисия новини на радиото Людмил Кържилов, водещият на "Гонг" Томислав Русев
Аз имам една грешка. Досега винаги съм избягвал този въпрос. Длъжен съм да призная, че може би най-голямата ми грешка беше една далечна номинация от 2001 г., а може би и това, че 2009 г. след една тежка загуба защитих тогавашния председател.
Това заяви президентът Георги Първанов (2002-2012 г.) в интервю за БиТиВи. "Винаги съм избягвал да го казвам, въпреки че съм си го мислел. Имал съм своите терзания и не бих го казал, ако нямаше тази провокация по отношение на Калфин", допълни той...
52-годишният Дафин Незиров от сатовчанското с. Кочан, подсъдим за убийство и изнасилвания на четирима мъже, твърди, че бил натопен от съселяни.Срещу него в окръжния съд в Благоевград започна дело за убийството на 38-годишния Али Шерифов, намерен пребит от бой на 16 октомври 2012 г. Според обвинението двамата са имали сексуална връзка, за ...
В медии е изпратен мейл със сканирани страници, за които се твърди, че са писани от Кирил Рашков
Държавният дълг на България не е бил увеличен през 2013 г
Той увери председателя на Европейския съвет Херман ван Ромпой и с председателя на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу, че в Турция няма проблем с разделението на властта
Нещата загрубяха повече, от колкото аз допусках. Който иска да ме изключва от БСП, да дойде в основната ми политическа организация в Ковачевци и там да разговаряме. Сутринта чух Татяна Буруджиева да говори, че ще ме изключат от Националния съвет на партията, защото не съм посетил два пленума. Това е смешно. За изключване от БСП са всички, които изневериха на ценностите, а именно цялото ръководство на партията, в лицето на неговия председател.Те трябва да понесат своята политическа...
Прокуратурата ще бъде уведомявана незабавно, ако ревизори от Сметната палата открият данни за престъпления при извършването на одити, или ако някой пречи на проверките им. Това предвижда подписаното вчера споразумение между главния прокурор Согир Цацаров и шефът на Сметната палата проф. Валери Димитров. Целта е двете институции да си сътрудничат
Охлузванията по гърдите, гърба и дясното коляно на обвинения за смъртта на Яна Кръстева Николай Русинов-Чеци, теоретично може да са причинени от човешки нокти, юмруци и ритници. Това заяви пред Софийския градски съд експерт, изготвил съдебномедицинска експертиза по делото за убийството на 28-годишното момиче. То бе удушено в Борисовата градина ...
13-годишно момче излезе от двумесечна кома след тежката катастрофа с деца от Спортното училище в града на 25 ноември миналата година. "Постъпи с много тежка травма на мозъка, последвали усложнения, бе на апаратна вентилация. Вече е контактен. Много сме радостни - детето е живо и ще става все по-добре" - съобщи д-р Юлия Бянкова, завеждаща
Христо Стоичков отложи запис в мексиканската телевизия "Телевиса" заради веста за смъртта на Георги Славков. Програмните директори проявиха разбиране и освободиха Камата от задълженията му. "Много тежко преживях новината, ужасно е да си отиде толкова млад - каза Стоичков за "Труд". - Георги Славков беше мой идол. Заради него ходих по стадионите
Държавният глава призова политиците да не си отправят взаимни обвинения, а да работят за решаване на проблемите
Четиримата новопривлечени в "Ботев" (Пд) от "Динамо" (Букурещ) и "Петролул" ще получават от 100 хил. до 180 хил. евро заплати на сезон, гръмнаха румънски медии. Националният защитник Серджан Лукин ще прибира 180 000, а дясното крило Александру Куртян - 150 хиляди. Националът на Конго Феребори Доре ще взема по 120 000, като отделно 194-сантиметро
София /КРОСС/ Софийският градски съд е оправдал украинеца Алексей Кичатов, обвинен в убийството на сънародника си Юрий Кутепкин, въпреки че за екзекуцията на чужденеца се разбра след самопризнания на подсъдимия, научи "24 часа"."Благодарение на показанията на Кичатов е намерен трупът на Кутепкин, хвърлен в кладенец овързан във вериги. Описаните детайли може да ги знае само убиецът", категорични са криминалисти. По това дело присъди са произнасяли два състава на СГС, първият осъжда Кичатов, вторият го оправдава. Жертвата е смятана за един от организаторите на убийството на бившия премиер Андрей Луканов. Подсъдимият също бе обвинен за екзекуцията на министър-председателя през 1996 г., но по-късно бе оправдан. "24 часа" разполага със собственоръчно написаните самопризнания на Кичатов. експертиза по делото е установила, че почеркът е негов.
2004 - 2018 Gramophon.com